Miasto

14 października 2020, 12:21:55

W związku z coraz częstszymi wizytami dzikich zwierząt na terenach zabudowanych – w szczególności dzików, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta Tychy w czerwcu br. zlecił wykonanie zabiegu, który miał powstrzymać zwierzęta przed wędrówkami do miasta.

Dzik

Zastosowane dotychczasowe działania okazały się skuteczne, w związku z tym, zaplanowano kolejny taki zabieg (zgodnie z zaleceniami powinien być powtórzony po kilku miesiącach).

W czwartek, 15 października 2020 roku, bezpieczny dla zwierząt i środowiska granulat na bazie węglanu wapnia o nazwie WILDGRANIX zostanie rozsypany wzdłuż ściany lasu od ulicy Beskidzkiej przez osiedle Z1, OW Paprocany, osiedle W, aż do Wodnego Parku Tychy.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×