Miasto

21 września 2020, 8:13:11

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Zdjęcie promujące wystawę Piotra Witkowskiego - cienie ptaków na jasno brązowym tle

Zdjęcia Piotra Witkowskiego zostały określone jako "narracyjne"-  każdy może wymyślić do nich swoją własną historię. Choć przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone przez autora w czasie wolnym, sposób ich przedstawienia nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Wkrótce okazuje się, że z pozoru dość banalne, wycięte z rzeczywistości kadry zwracają uwagę - na wystawie "Codzienność niecodzienna" w SDK "Tęcza" zobaczymy więc m.in. cienie ptaków odbijające się na ekranach dźwiękochłonnych czy ślady butów odbite w świeżo wylanym betonie. Prezentowane zdjęcia stanowią powrót autora do świata fotografii - powstały w latach 2016-2019, jednak pasja Witkowskiego zaczęła się już 20 lat temu, kiedy pierwsze czarno-białe zdjęcia wywoływał z pomocą dziadka, który to zaszczepił w nim wrażliwość na obraz.

Piotr Witkowski w 2002 roku został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus. W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”. W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal - światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”.\

Na wernisaż wystawy "Codzienność niecodzienna" zapraszają Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Spółdzielczy Dom Kultury "Tęcza" w Tychach. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/936409446858818

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×