Miasto

11 września 2020, 11:43:37

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Czasopisma są dostępne od 7 września br. w czytelni w Mediatece na ul. Piłsudskiego oraz w filii na ulicy Batorego.

W Czytelni Naukowej w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 na miłośników prasy czeka blisko 130 tytułów czasopism. Jakie dokładnie ? Pełną listę można znaleźć pod adresem http://mbp.tychy.pl/p,227,czasopisma. Do ich wypożyczenia zachęcają bibliotekarze.

- W swoich zasobach posiadamy czasopisma literackie, społeczno-kulturalne, medyczne, psychologiczne, religijne i opiniotwórcze. Dysponujemy periodykami historycznymi, socjologicznymi i politycznymi. Nie brakuje nam również czasopism motoryzacyjnych, technicznych i komputerowych. Wybierając czasopisma poradnikowe mamy w zasięgu ręki pomysł na budowę domu, podróż dookoła świata i cuda natury. Możemy odkryć tajemną wiedzę ukrytą w czasopismach popularno-naukowych i fachowych, poznając niecodzienne zjawiska przyrody i wynalazki techniki  – podkreśla Anna Krawczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Chętnych do wypożyczenia czasopism Miejska Bibliotek Publiczna w Tychach zaprasza do Czytelni Głównej w Mediatece, oraz do czytelni na ul. Batorego 9. - Każdego dnia można wypożyczyć wybrane tytuły periodyków i przez dwa dni delektować się nimi w domowym zaciszu. Jeśli ktoś czułby niedosyt może sięgnąć po „książki ostatniej szansy”, które udostępniamy na noc lub na weekend – dodaje dyrektor Krawczyk.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×