Miasto

11 września 2020, 10:20:7

W sobotę 12 września o godz. 17.00 do Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 21 w Tychach zawita Light & Sound Festival, czyli wielkie święto muzyki i światła, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej.

W tym roku głównym tematem Tychy Light & Sound Festival jest „Ziemia” i wokół tego hasła będą się kręcić wszelkie atrakcje. Zaplanowano m.in. wystawy WSTI oraz UJD Cz ęstochowa (prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach), Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko „Nasze dziewczyny z osiedla”, koncerty z nurtu alternative i nie tylko. Wystąpi Karolina Czarnecka i zespół Cukier, a także zespół Chłodno i duet SIDOR x S-AGE .

Podczas imprezy odbędzie się także finał konkursu na najlepszy mapping 3D, a wyselekcjonowane przez Jury prace zostaną zaprezentowane w nowo zrewitalizowanych przestrzeniach Starej Warzelni o powierzchni ponad 1000 m2 sztuki, gdzie mieści się Tichauer Art Gallery.

Jury wyłoni zwycięzcę, który odbierze nagrodą Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5,000 PLN. Uczestnicy będą mogli napić się także oryginalnego piwa Tichauer, warzonego naturalnie na bazie 120-letnich receptur.

PROGRAM FESTIWALU:

16.00-17.00 – koncert zespołu CHŁODNO
17.00-17.30 – wernisaż wystawy prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach oraz UJD Cz ęstochowa 17.30-18.30 – koncert zespołu SIDOR x S-AGE
18.30-19.00 – wernisaż wystawy Tyskiego Banku Kultury: Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko„ Nasze dziewczyny z osiedla”
19.00-20.00 – koncert zespołu CUKIER
20.00-20.45 – konkurs mappingu
20.45-21.10 – koncert KAROLINY CZARNECKIEJ
22.10-22.30 – ogłoszenie wyników konkursu mappingu i pokaz prac laureatów

Organizatorem 4. edycji Tychy Light & Sound Festival jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach,a współorganizatorem jest Browar Obywatelski w Tychach.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×