Miasto

10 września 2020, 14:59:13

Dziś ruszają bezpłatne warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego „Miganie ułatwia poznanie”. Wszyscy, którzy zgłosili chęć udziału w warsztatach będą się spotykali w budynku Balbina Centrum.

Projekt ma charakter uświadamiający i jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie likwidowania barier komunikacyjnych. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom miasta Tychy, którzy chcą nauczyć się podstaw języka migowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych około 30 spotkań – w czwartki od 16.00-18.00 oraz w soboty 10.30-12.30.

Każdy z beneficjentów projektu otrzyma materiały szkoleniowe do nauki języka migowego. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają bliżej trudności jakie napotykają w życiu codziennym osoby z niepełnosprawnościami. W czasie spotkania będą mieli również możliwość sprawdzić w praktyce poziom swoich umiejętności komunikowania się w języku migowym, ponieważ zaplanowano również zorganizowanie spotkania z osobą posiadającą orzeczony stopień niepełnosprawności, borykającą się z dysfunkcją mowy, słuchu i zaburzeniami głosu.

Dodatkowo przewidziano nagranie filmów instruktażowych z podstaw języka migowego, które zostaną przekazywane miastu Tychy a następnie publikowane w Internecie. Instruktor pokazany na nagraniach będzie przerabiał materiał tożsamy z zakresem prowadzonych zajęć podczas warsztatów. Dzięki temu uczestnicy projektu będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a osoby nieuczestniczące w warsztatach bezpośrednio, na samodzielną naukę.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych, pomieszczenia będą dezynfekowane, a każdy uczestnik otrzyma maseczkę ochronną.

Więcej informacji na temat projektu pod numerem: 608 621 130 lub mailem: fundacja.kopalnia.kreatywnosci@gmail.com

Koszt całkowity realizacji projektu to 11 000 zł. Dotacja z Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego wynosi 10 390 zł.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×