Kultura

18 sierpnia 2020, 12:0:15

W piątek 21 sierpnia będzie miała miejsce premiera słuchowiska "Pantoflisko" Agnieszki Osieckiej, zrealizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Słuchowisko zostało zrealizowane przez młodych tyszan.

Do realizacji tego słuchowiska zaproszono młodych mieszkańców Tychów, którzy podczas tegorocznych ferii zimowych uczestniczyli w tyskich teatralnych warsztatach interdyscyplinarnych zakończonych spektaklem ,,Bukolla”.

Tym razem dzieci miały okazję wziąć udział w innym procesie twórczym, zawierającym: pracę z tekstem (mądrym i zabawnym opowiadaniem Agnieszki Osieckiej), ćwiczenia dykcyjne, naukę piosenek oraz pracę z mikrofonem.

Efektem warsztatów jest słuchowisko - opowiadające o świecie zwierząt i  kolejnych ogniwach łańcucha pokarmowego - które w całości zostało zrealizowane przez dzieci. Ważnym elementem audycji jest specjalnie skomponowana muzyka, zawierająca takie smaczki jak np. rapujący Kogut Zdzich.

PREMIERA „Pantofliska” już za tydzień, 21.08.2020 o g. 16:00.

Nagrania będzie można posłuchać na  kanale YouTube oraz na FB Teatru Małego w Tychach.

 

OBSADA:
Faustyna Ryś - Dżdżownica Halina
Ksawery Pienias- Lew Michał
Amelia Tomaszewska - Pantofelek
Wojciech Szubert - Kogut Zdzich
Sonia Stanisławska - Pani Pantofelkowa, Sałata
Patryk Cieślak -Lis Tomasz
Maja Tomaszewska - narrator

Tekst: Agnieszka Osiecka
Reżyseria:   Joanna Piwowar-Antosiewicz, Anna Białoń
Muzyka i udźwiękowienie:   Joanna Piwowar-Antosiewicz
Montaż, miks i mastering: Krzysztof Kurek

 

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×