Miasto

6 maja 2020, 11:36:28

Od najbliższej soboty tyszanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. Chcąc wypożyczyć rower powinni jednak zastosować się do nowych zasad ich użytkowania związanych z epidemią koronawirusa.

infografika przedstawiająca rower miejski i w krótkich zdaniach opisująca zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania

9 maja do tyskich stacji powrócą rowery miejskie. Ich wypożyczenie będzie obywało się na takich samych zasadach jak w ubiegłym roku. Przed i po skorzystaniu z roweru, mieszkańcom zaleca się jednak  zastosowanie trzech prostych czynności, dzięki którym będą mogli czuć się bezpieczniej.

Przed jazdą każdy użytkownik powinien najpierw zdezynfekować rączki kierownicy. Jazda powinna odbywać się w rękawiczkach, a po jej zakończeniu należy ponownie zdezynfekować kierownicę oraz siodełko. Dodatkowo rowery będą dwa razy dziennie dezynfekowane przez firmę obsługującą system rowerów miejskich. Podczas jazdy należy się także stosować do ogólnych zasad dotyczących zakrywania nosa oraz ust.

Jak korzystać z roweru miejskiego? Gdzie znajdują się stacje? Ile kosztuje wypożyczenie? Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.tyskirower.pl.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×