Miasto

17 listopada 2009, 14:26:18

Chcesz się dowiedzieć jak profesjonalnie prowadzić blog, dziennik lub pamiętnik internetowy oraz pisać felietony, wywiady i reportaże? Masz otwarty umysł, chęć działania i masę pomysłów na wyrażanie swoich myśli poprzez słowo pisane? Lubisz pisać i w przyszłości chcesz zajmować się dziennikarstwem?

Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjów oraz pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych, do wzięcia udziału w warsztatach Z DZIENNIKARSTWEM NA „TY” organizowanych przy okazji tegorocznego spotkania z cyklu „W dobrym TTONie być Aniołem”.

Warsztaty będą się odbywać od 30 listopada do 4 grudnia, w godz.17.00 – 19.00
w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 przy al. Niepodległości 110 w Tychach.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarza radiowego, fotoreportera, dowiedzą się jak pisać recenzję, wywiad, reportaż czy jak redagować blog. Odwiedzą redakcję „Gazety Wyborczej” i przyjrzą się z bliska pracy dziennikarzy.

 
Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzą:
Magdalena Kulus - tyszanka, autorka blogu www.blondyniblondyna.blox.pl wktórym opowiada oswoim życiu z psem asystentem Igorem. Zwykształcenia magister filologii polskiej, obecnie jest doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Na co dzień współpracuje również z portalem granice.pl
i czasopismem „Guliwer”.
Radosław Kaźmierczak - artysta fotografik, fotoreporter, który dał się ostatnio poznać tyskiej publiczności jako reżyser filmu o nieprzeciętnych osobach niepełnosprawnych z niezwykłymi osiągnięciami pt. „Z nich jesteśmy dumni”. Radosław Kaźmierczak jest zdobywcą wielu nagród, w tym pierwszej nagrody
w konkursie Śląska Fotografia Prasowa w 2008 roku. Swoje zdjęcia prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”
i wieloma wydawnictwami.
 
Gościnnie pojawi się:
Beata Tomanek - dziennikarz radiowy. Zajmuje się publicystyką społeczną, inspiruje liczne akcje charytatywne (m.in. „Dzieci jak prezenty”, „Dla Muminków”), prowadzi od lat radiową giełdę pracy, jest laureatką wielu nagród. Od 15 lat jest również popularyzatorką tematyki naukowej w znanych cyklach: „Czy to prawda, że...”, „Konkurs Tysiąca Pytań”, „Zaklęte kamienie”, „Klub Poszukiwaczy Przygód”, „Wykłady w Szkole Bardzo Wieczorowej”. W grudniu 2004 roku za swoją działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych została wyróżniona najstarszą nagrodą regionalną w Polsce im. Juliusza Ligonia. Rok później otrzymała wyróżnienie "Ecce Homo 2005” przyznawane osobom i redakcjom kreującym autentyczny obraz aktywności osób niepełnosprawnych w mediach.
 

Warsztaty „Z dziennikarstwem na Ty” zakończone zostaną 4 grudnia konkursem na najlepszą pracę. Temat i formę dziennikarską, w jakiej ma być napisana ogłosi w dniu konkursu organizator warsztatów.

Dla zwycięzcy przewidziano NAGRODĘ – bon na zakupy w salonie Empik.

 
Ilość miejsc w warsztatach ograniczona – maksymalnie 20 osób. Na zgłoszenie czekamy tylko do 27 listopada br - decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w poprzedniej edycji „Warsztatów Twórczego Pisania” organizowanych w ramach TTON.
 

Jeśli chcesz spróbować swoich sił, zgłoś telefonicznie chęć udziału w warsztatach pod numerem tel. 032/776 39 16 lub 032/776 39 18, w godzinach 8.00 – 15.00.

 

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×