Miasto

19 listopada 2019, 13:49:12

Ruszyła dodatkowa rekrutacja do projektu "Tychy w sieci", dzięki któremu można otrzymać sprzęt komputerowy oraz dostęp do sieci od razu po zakończeni naboru.

Zdjęcie członków rodziny, zarówno osób starszych, jak i rodziców i dzieci, siedzących i z uśmiechem spoglądających w ekran laptopa

Urząd Miasta Tychy informuje, że rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja beneficjentów do projektu „Tychy w sieci możliwości”. Celem rekrutacji jest uzupełnienie listy beneficjentów projektu o 6 osób, które otrzymają sprzęt komputerowy i dostęp do sieci od razu po zakończeniu naboru dodatkowego, oraz utworzenie listy rezerwowej osób zainteresowanych udziałem w projekcie.

Opisany projekt ma na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu i skierowany jest do osób będących w trudnej sytuacji materialnej, rodzin wielodzietnych, zastępczych oraz do osób niepełnosprawnych, które nie posiadają komputera w swoim gospodarstwie domowym. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny – zarówno korzystanie z komputera, jak i z Internetu nie wiąże się z żadnymi opłatami dla użytkowników przez cały okres trwania projektu. 

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.tychywsieci.pl , w Urzędzie Miasta Tychy w punkcie informacyjnym, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, oraz w Centrum Usług Wspólnych Miasta Tychy. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerami telefonów: 32 43 82 004 oraz 32 43 82 030.

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do wypełnienia stosownego formularza, oraz do jego złożenia do dnia 29 listopada 2019 r. do godz. 13:00 w punktach, gdzie można powyższy  formularz pobrać.

Dotacje na Innowacje” „Inwestujemy w Waszą przyszłość”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×