Miasto

12 listopada 2019, 14:38:18

Ruszyła trzecia edycja organizowanego przez fundację Internationaler Bund Polska konkursu „SENIORZY Z PASJĄ 2019”.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach, w których laureaci otrzymają odpowiednio tytuł „Seniora z Pasją 2019” oraz „Seniorki z Pasją 2019”. O zaszczytne miano laureata mogą ubiegać się osoby, które skończyły 60 lat, mieszkają na terenie Tychów i w swojej codziennej aktywności wyróżniają się nieprzeciętnym działaniem na rzecz środowiska lokalnego, poprawy jakości życia seniorów oraz integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

Zgłoszenie kandydata do konkursu może przysłać każda osoba fizyczna, organizacja pozarządowa lub instytucja publiczna z terenu miasta Tychy.

Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do dnia 18 listopada 2019 roku poprzez wypełnienie i złożenie lub przysłanie na adres fundacji właściwie wypełnionego formularza.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej: www.ib-polska.pl lub w wersji papierowej w siedzibie FUNDACJI IB POLSKA ul. Edukacji 11, Tychy (KLUB SENIORA PLATYNA).

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu wręczenia nagród zwycięzcom, podczas uroczystej gali „Seniorzy z Pasją 2019”, której termin podany zostanie po zakończeniu prac konkursowych na stronie internetowej fundacji.    Serdecznie zapraszamy do wskazania swoich kandydatów do tytułu.

Konkurs finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Tychy   w ramach programu: „Prowadzenie programu na rzecz aktywności osób starszych, zapobiegającego wykluczeniu społecznemu.

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×