Miasto

5 listopada 2009, 8:45:35

Metropolia „Silesia” zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy”, która odbędzie się 19 i 20 listopada 2009 r. przy ul. 1 Maja 133 w Katowicach.

Celem konferencji jest upowszechnianie idei metropolitalności, a także przybliżenie procesu tworzenia metropolii w Polsce, w tym refleksja nad perspektywami rozwoju społeczno-gospodarczego Metropolii „Silesia”.

 

Tematyka ta wpisuje się w coraz powszechniej toczącą się dyskusję na temat kierunków rozwoju miast europejskich – ich kreowania, konkurencyjności i promocji. Zaproszeni prelegenci to osobistości świata polityki, przedstawiciele władz szczebla rządowego, regionalnego i lokalnego oraz specjaliści z różnych dziedzin.

 
więcej informacji na stronie www.konferencja.gzm.org.pl
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×