Kultura

24 października 2019, 14:59:21

W niedzielę 27 października, przed inscenizacją spektaklu "Edukacja Rity", Teatr Mały zaprasza na spotkanie z aktorem i reżyserem, a w latach 2008-2016 rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, prof. Andrzejem Strzeleckim.

Zdjęcie aktora - Andrzeja Strzeleckiego.

To pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Aktor w DIALOGU, stanowiące płaszczyznę do rozmowy nad kondycją współczesnego aktorstwa, a także kierunkami rozwoju sztuki scenicznej, co stanowi  jeden z istotnych elementów realizacji programu AKTOR-WIDZ, będącego tematem aktualnego sezonu w Teatrze Małym w Tychach.

Na spotkanie, stanowiące również wprowadzenie do spektaklu   pt . „Edukacja  Rity” – rozmowę z jej inscenizatorem, prof. Andrzejem Strzeleckim – zapraszamy 27.10 do Teatru Małego (Pokój Edukacji Twórczej, I piętro) o godzinie 16:30.

Spotkanie poprowadzi Paweł Drzewiecki – Dyrektor Teatru Małego w Tychach.

* Wstęp wolny / Liczba miejsc ograniczona

Dla tych z Państwa, którzy nie znajdą miejsca w Pokoju Edukacji Twórczej, zapewnimy transmisję na żywo tego wydarzenia. Będzie ona dostępna we foyer Teatru Małego, a także w internecie (link do transmisji będzie dostępny niebawem).

 

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×