Miasto

30 października 2009, 12:40:30

Nagrody pieniężne, blask fleszy, światła reflektorów, sława! To wszystko już niedługo czeka na śmiałków, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie „Tyskie Talenty”. Przesłuchania otwarte dla publiczności odbędą się w Teatrze Małym w Tychach, 4 listopada 2009 w godz. od 10.00 do 18.00.

Rolę Wojewódzkiego, Chylińskiej i Foremniak, bardzo wymagającego jury, wczują się w Tychach:

Wojciech Wieczorek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury

Wojciech Harmansa, muzyk i wokalista, związany z zespołem szantowym Prawdziwe Perły

Adam Saczka, muzyk, wokalista i aktor, związany m.in. z zespołem szantowym Prawdziwe Perły, założyciel chóru gospel God's Property.

Iwona Ciepał, z Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

 
Kto zgłosił się do konkursu?

W kategorii:

1. wokalno-instrumentalnej – siedem zespołów, jeden

duet, dwóch solistów,

2. wokalnej – dziewięć osób, w tym dwóch panów i siedem pań,

3. tanecznej – dwa zespoły,

4. inne talenty – dwa duety - niespodzianka
 
Jak mówi Wojciech Wieczorek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, organizator konkursu, najlepsi artyści otrzymają nagrody pieniężne i będą mieli możliwość wystąpienia na uroczystej Sesji Rady Miasta kończącej obchody jubileuszu 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej, która odbędzie się w Teatrze Małym 10 grudnia 2009 roku.

 

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×