Kultura

27 października 2009, 13:24:32

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”, w reżyserii Tomasza Obary, 12 grudnia(sobota) o godz. 18.00.

Spektakl ten, to wspaniała zabawa teatrem szekspirowskim, zaprawiona gorzką refleksją nad powikłanymi zależnościami między prawdą iprawem, sumieniem i sprawiedliwością.

Jak mówi dyrektor Teatru Małego, Tomasz Kordon „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” jest spektaklem wartościowym i niezmiernie ważnym, a do tego znakomicie wyreżyserowanym i zagranym. Warto wspomnieć, że w latach 70. w przedstawieniu wystąpił Tadeusz Łomnicki.

 
Cena biletu 40 zł. Na kartę stałego widza, dla emerytów, rencistów, uczniów i studentów 32 zł. Bilety grupowe dla uczniów i studentów (powyżej 10 osób) 20 zł. Bilety można rezerwować w kasie teatru już teraz.

Tomasz Obara

Absolwent wydziału aktorskiego (1985) i reżyserii (1991) krakowskiej PWST. Jego dokonania artystyczne związane są głównie z teatrem. Ma na swym koncie interesujące inscenizacje: "Poskromienia złośnicy" i "Paragrafu 22" na scenie Teatru Współczesnego, "Mieszczanina szlachcicem" w Teatrze Jaracza w Łodzi i "W małym dworku" w Teatrze Ludowym w Krakowie. Z jego najważniejszych kreacji aktorskich warto wymienić: Złodziejaszka w "Operetce" Gombrowicza (Stary Teatr, reż. Tadeusz Bradecki), Doktora Friedenthala w "Szkicach do człowieka bez właściwości" (Stary Teatr, reż. Krystian Lupa, Mężczyznę w "Kobiecie z wydm" (Stary Teatr). W kinie - jak dotąd nie - nie udało mu się zaistnieć.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×