Miasto

13 czerwca 2019, 14:37:47

33 pary świętowało dziś (13.06) 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Zdjęcie jubilatów, mężczyzna i kobieta z orderami oraz bukietem kwiatów

Podczas uroczystości Igor Śmietański - z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych wśród bliskich.

- Mam zaszczyt wręczyć wam te medale i w symboliczny sposób podziękować za te chwile wypełnione wspólnym życiem, dziękuje za to co robicie, za to, że jesteście razem i nadal mimo upływu lat się wspieracie - mówił podczas uroczystości Igor Śmietański.

Medale otrzymali: Antończak Franciszek i Maria, Banasikowski Waldemar i Janina, Bartosiak Zbigniew i Teresa, Bielas Ernest i Helena, Czarnynoga Czesław i Gertruda, Drab Józef i Zdzisława, Dudek Kazimierz i Mirosława, Duszyński Henryk i Elżbieta, Fetera Jerzy i Kazimiera, Fluder Kazimierz i Jadwiga, Hadam Waldemar i Halina, Homan Józef i Władysława, Horajski Władysław i Kazimiera, Jodłowski Piotr i Lidia, Korcz Eugeniusz i Mieczysława, Koziołek Paweł i Wanda, Krzemień Eugeniusz i Róża, Łagosz Władysław i Zonia, Markowski Zygmunt i Danuta, Moćko Jerzy i Łucja, Morawski Ryszard i Irena, Pluta Jerzy i Irena, Półtorak Andrzej i Janina, Pszczółka Andrzej i Romana, Szojda Ryszard i Krystyna, Szramek Eugeniusz i Małgorzata, Szumlicz Franciszek i Lucyna, Twardzik Józef i Irena, Wersel Jerzy i Barbara, Wiśniewski Władysław i Dorota, Włoszczyński Zenon i Zofia, Zadworny Mieczysław i Barbara, Żółtaszek Zbigniew i Maria.

Dodatkowo na uroczystość zaproszono parę jubilatów, która w tym roku obchodzi sześćdziesiątą rocznicę ślubu – Franciszkę i Jana Liszka.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×