Miasto

13 czerwca 2019, 14:37:47

33 pary świętowało dziś (13.06) 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Podczas uroczystości Igor Śmietański - z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych wśród bliskich.

- Mam zaszczyt wręczyć wam te medale i w symboliczny sposób podziękować za te chwile wypełnione wspólnym życiem, dziękuje za to co robicie, za to, że jesteście razem i nadal mimo upływu lat się wspieracie - mówił podczas uroczystości Igor Śmietański.

Medale otrzymali: Antończak Franciszek i Maria, Banasikowski Waldemar i Janina, Bartosiak Zbigniew i Teresa, Bielas Ernest i Helena, Czarnynoga Czesław i Gertruda, Drab Józef i Zdzisława, Dudek Kazimierz i Mirosława, Duszyński Henryk i Elżbieta, Fetera Jerzy i Kazimiera, Fluder Kazimierz i Jadwiga, Hadam Waldemar i Halina, Homan Józef i Władysława, Horajski Władysław i Kazimiera, Jodłowski Piotr i Lidia, Korcz Eugeniusz i Mieczysława, Koziołek Paweł i Wanda, Krzemień Eugeniusz i Róża, Łagosz Władysław i Zonia, Markowski Zygmunt i Danuta, Moćko Jerzy i Łucja, Morawski Ryszard i Irena, Pluta Jerzy i Irena, Półtorak Andrzej i Janina, Pszczółka Andrzej i Romana, Szojda Ryszard i Krystyna, Szramek Eugeniusz i Małgorzata, Szumlicz Franciszek i Lucyna, Twardzik Józef i Irena, Wersel Jerzy i Barbara, Wiśniewski Władysław i Dorota, Włoszczyński Zenon i Zofia, Zadworny Mieczysław i Barbara, Żółtaszek Zbigniew i Maria.

Dodatkowo na uroczystość zaproszono parę jubilatów, która w tym roku obchodzi sześćdziesiątą rocznicę ślubu – Franciszkę i Jana Liszka.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×