Miasto

18 kwietnia 2019, 10:48:58

Drużynowy Turniej Konsolowy, wystawa zdjęć, piłkarskie stanowiska VR, konkursy i malowanie twarzy czeka na klientów tyskiej galerii handlowej, którzy w sobotę 27 kwietnia wybiorą się na zakupy. Event promuje zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20, które odbędą się m.in. w Tychach.

Coraz mniej czasu zostało do FIFA U-20 World Cup w Tychach. Do miasta przyjadą zawodnicy będący przyszłością piłki nożnej – to w trakcie tego turnieju pokazali się światu Messi, Aguero czy… Maradona.

Zanim na Stadionie Miejskim w Tychach zabrzmi pierwszy gwizdek (24 maja zagrają Katar z Nigerią), kibice zostaną zaproszeni do Strefy Kibica w Gemini Parku. Na miejscu będą czekać na nich konkursy z nagrodami, strefa rozszerzonej rzeczywistości, wystawa prezentująca zdjęcia z Mistrzostw Europy U21 przed dwoma laty, malowanie twarzy, a także piłkarskie rozgrywki na konsoli.

W ramach Drużynowego Turnieju Konsolowego chętni zagrają mistrzostwa świata w grę FIFA19 w dwuosobowych drużynach. Turniej rozpocznie się losowaniem drużyn narodowych i odbędzie się metodą playoff, czyli przegrana para odpada. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody (bony zakupowe na 500 zł dla zwycięskiej pary!)

Aby się zapisać, wystarczy napisać wiadomość do strony Młodzi Mistrzowie w Tychach na Facebooku (www.facebook.com/mistrzowietychy) i podać dane osób z drużyny. Uwaga! Warto się pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona – organizatorzy przewidują udział 32 drużyn. Szczegółowy regulamin turnieju na fanpejdżu.

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×