Miasto

16 kwietnia 2019, 11:1:57

We wtorek 16 kwietnia o godzinie 11 FIFA uwolniła do sprzedaży dodatkową pulę biletów na wszystkie 52 mecze - włącznie z finałem i wszystkimi meczami grupowymi Polaków.

We wtorek 16 kwietnia, na 37 dni przed rozpoczęciem turnieju, Fernando Morientes, Legenda FIFA i Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, odwiedzili Łódź, która będzie areną dziesięciu meczów mistrzostw, w tym spotkania otwarcia i finału.  
Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to wspaniałe doświadczenie. Dojście do półfinału tej imprezy w 1995 roku, u boku takich piłkarzy jak Raúl, Michel Salgado, Iván de la Peña i Joseba Etxeberria, żeby wspomnieć tylko kilku, to jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze   - powiedział Morientes.  

O pasji Polaków do futbolu dużo się dowiedziałem od mojego kolegi z Liverpoolu, Jerzego Dudka, a teraz sam mogę się przekonać jak ciężko pracuje Zbigniew Boniek, który też jest przecież piłkarską legendą, aby ten turniej stał się wielkim świętem futbolu. Jestem przekonany, że polscy kibice będą chętnie pojawiać się na trybunach, bo Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć wielkie talenty światowej piłki. Tym bardziej, że bilety są w bardzo przystępnych cenach   - kontynuował były hiszpański napastnik.


Poza tym, że taki turniej daje okazję zobaczyć gwiazdy przyszłości, to jest on również ciekawy z tego powodu, że jest bardzo otwarty, wiele zespołów pojawi się tutaj z ambicjami przebicia się jak najdalej   - dodał Morientes.

To wielki zaszczyt dla polskiej rodziny piłkarskiej i całego mojego kraju, móc organizować turniej FIFA U-20 World Cup. Przygotowania do mistrzostw idą planowo i jestem przekonany, że w maju i czerwcu goście z całego świata będą zadowoleni z pobytu w Polsce. Miasto Łódź będzie naszą piłkarską stolicą, bo przecież tu zostanie rozegrany finał, a także mecze reprezentacji Polski   - powiedział Zbigniew Boniek.

Bilety są dostępne w dwóch kategoriach, a ceny zaczynają się już od 10 złotych. Pełna lista cen jst dostępna poniżej:

 


Visa, Oficjalny Partner FIFA, jest preferowaną metodą płatności przy sprzedaży wszelkich biletów przez FIFA.

Fani będą mogli wydrukować bilety w domu, co oznacza, że każdy kto nabędzie wejściówki na stronie FIFA.com/tickets/U20WC będzie mógł je ściągnąć i wydrukować ze swojego biletowego konta. 

Każdy bilet zawiera specjalny kod, który będzie sprawdzany przy wejściu na stadion. Na obiektach nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek.

Od wprowadzenia Mistrzostw Świata FIFA U-20 w 1977 roku już ponad 13 milionów fanów z całego świata pojawiło się na stadionach, aby obejrzeć w akcji wielkie talenty, takie jak: Diego Maradona, Lionel Messi, Thierry Henry, Luis Figo, Paul Pogba, czy Antoine Griezmann.

fot. FIFA via Getty Images.

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×