Miasto

27 marca 2019, 7:53:16

Chodzi o półkilometrowy fragment drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wałową do wysokości przystanku komunikacji miejskiej: "Tychy Wilkowyje Graniczna". W związku z przebudową zostaną wprowadzone istotne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Graniczna położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Wzdłuż drogi zlokalizowane są siedziby firm produkcyjnych, magazyny, zakłady przemysłowo - usługowe oraz budynki mieszkalne. To powoduje, że każdego dnia tą drogą porusza się wiele pojazdów, zwłaszcza ciężarowych. Nawierzchnia jest bardzo zniszczona i wymaga gruntownej naprawy.

- Drogowcy od podstaw ułożą warstwy konstrukcyjne. Zostaną zastosowane specjalne geowłókniny i geosiatki, po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik: po obu stronach modernizowanego odcinka oraz po jednej stronie na dalszym około 180-metrowym fragmencie drogi (od przystanku) w kierunku ul. Podleskiej - wyjaśnia Wojciech Łyko – dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się jeszcze w marcu. Droga zostanie zawężona do jednego pasa i obowiązywać będzie na niej ruch jednokierunkowy.

- Przez cały czas prowadzenia inwestycji kierowcy będą mogli poruszać się ul. Graniczną wyłącznie w stronę ul. Podleskiej. Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu, dojazd do DK44 odbywać się będzie ulicami: Murarską i Dojazdową. Natomiast dla kierowców jadących z Mikołowa, dojazd do ul. Granicznej odbywać się będzie przez skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Wałowej - dodaje dyrektor MZUiM.

Po przebudowywanym odcinku będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Prace powinny zakończyć się we wrześniu. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

Kultura on-line w mieście Tychy

Kultura on-line w mieście Tychy

Odwiedzając tyskie restauracje czy puby od kilku dni można zapoznać się z repertuarem online tyskich instytucji kultury. Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalne informatory, w których można znaleźć informacje dotyczące działań m.in. Teatru Małego, Muzeum Miejskiego itp.

Turniej recytatorski online

Turniej recytatorski online

Trwają kwalifikacje do Turnieju Recytatorskiego online, realizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Konkurs w całości zostanie przeprowadzony przez platformy sieciowe. Łączna pula nagród finansowych w turnieju wynosi 7000 zł.

Wyszukiwarka odpadów

Wyszukiwarka odpadów

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie... Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×