Miasto

27 marca 2019, 7:53:16

Chodzi o półkilometrowy fragment drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wałową do wysokości przystanku komunikacji miejskiej: "Tychy Wilkowyje Graniczna". W związku z przebudową zostaną wprowadzone istotne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Graniczna położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Wzdłuż drogi zlokalizowane są siedziby firm produkcyjnych, magazyny, zakłady przemysłowo - usługowe oraz budynki mieszkalne. To powoduje, że każdego dnia tą drogą porusza się wiele pojazdów, zwłaszcza ciężarowych. Nawierzchnia jest bardzo zniszczona i wymaga gruntownej naprawy.

- Drogowcy od podstaw ułożą warstwy konstrukcyjne. Zostaną zastosowane specjalne geowłókniny i geosiatki, po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik: po obu stronach modernizowanego odcinka oraz po jednej stronie na dalszym około 180-metrowym fragmencie drogi (od przystanku) w kierunku ul. Podleskiej - wyjaśnia Wojciech Łyko – dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się jeszcze w marcu. Droga zostanie zawężona do jednego pasa i obowiązywać będzie na niej ruch jednokierunkowy.

- Przez cały czas prowadzenia inwestycji kierowcy będą mogli poruszać się ul. Graniczną wyłącznie w stronę ul. Podleskiej. Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu, dojazd do DK44 odbywać się będzie ulicami: Murarską i Dojazdową. Natomiast dla kierowców jadących z Mikołowa, dojazd do ul. Granicznej odbywać się będzie przez skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Wałowej - dodaje dyrektor MZUiM.

Po przebudowywanym odcinku będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Prace powinny zakończyć się we wrześniu. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×