Miasto

27 marca 2019, 7:53:16

Chodzi o półkilometrowy fragment drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wałową do wysokości przystanku komunikacji miejskiej: "Tychy Wilkowyje Graniczna". W związku z przebudową zostaną wprowadzone istotne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Graniczna położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Wzdłuż drogi zlokalizowane są siedziby firm produkcyjnych, magazyny, zakłady przemysłowo - usługowe oraz budynki mieszkalne. To powoduje, że każdego dnia tą drogą porusza się wiele pojazdów, zwłaszcza ciężarowych. Nawierzchnia jest bardzo zniszczona i wymaga gruntownej naprawy.

- Drogowcy od podstaw ułożą warstwy konstrukcyjne. Zostaną zastosowane specjalne geowłókniny i geosiatki, po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik: po obu stronach modernizowanego odcinka oraz po jednej stronie na dalszym około 180-metrowym fragmencie drogi (od przystanku) w kierunku ul. Podleskiej - wyjaśnia Wojciech Łyko – dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się jeszcze w marcu. Droga zostanie zawężona do jednego pasa i obowiązywać będzie na niej ruch jednokierunkowy.

- Przez cały czas prowadzenia inwestycji kierowcy będą mogli poruszać się ul. Graniczną wyłącznie w stronę ul. Podleskiej. Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu, dojazd do DK44 odbywać się będzie ulicami: Murarską i Dojazdową. Natomiast dla kierowców jadących z Mikołowa, dojazd do ul. Granicznej odbywać się będzie przez skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Wałowej - dodaje dyrektor MZUiM.

Po przebudowywanym odcinku będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Prace powinny zakończyć się we wrześniu. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

W czwartek V Tyski Nightskating

W czwartek V Tyski Nightskating

23 maja po raz piąty rolkarze przejmą ulice miasta Tychy. O godz. 20:00 peleton wystartuje z placu przed Gemini Park Tychy, gdzie od godz. 19:00 działać będzie również wypożyczalnia sprzętu (rolek).

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można znaleźć min. informacje dotyczące głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 r.

Konsultacje projektu uchwały: regulamin dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie Tychów

Konsultacje projektu uchwały: regulamin dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie Tychów

Do 31 maja trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie Gminy Miasta Tychy.

BELFEgoR powraca

BELFEgoR powraca

Po trzech latach nieobecności tyski Teatr Alternatywny BELFEgoR wychodzi z cienia. Szatańska trupa Żukowskiego wraca na scenę z nowym premierowym spektaklem „Bal w operze” według Juliana Tuwima.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×