Miasto

22 marca 2019, 13:3:49

W najbliższą niedzielę 24 marca nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się wiosenna edycja Perły Paprocan. Organizatorzy zawodów biegowych spodziewają się na starcie 1111 uczestników czyli dokładnie tyle, ile wynosił limit zapisów.

Formuła imprezy zachęca do udziału zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem jak i tych, którzy mają na koncie już niejeden maraton. Tradycyjnie oprócz biegaczy, w zawodach udział wezmą zawodnicy Nordic Walking.

Specyfika zawodów organizowanych przez Tyskie Stowarzyszenie Sportowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Tychach polega na tym, że zapisując się na Perłę, nie trzeba deklarować ile chce się przebiec. Biegacze mogą pokonać dystans 7 km, czyli 1 okrążenie Jeziora Paprocańskiego, lub jego wielokrotność (maksymalnie 6 okrążeń), gdzie trzy okrążenia oznaczają półmaraton, a sześć - maraton. Podobnie jest w przypadku zawodników Nordic Walking, z tą różnicą, że zawodnicy z kijami maksymalnie mogą zmierzyć się na dystansie 21 km (3 okrążenia).

 - Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie i  wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji, mówi Teresa Noga - prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

 Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Z założenia bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Dodajmy, że w trakcie 30 ostatnich edycji, biegacze łącznie pokonali prawie 210 tyś km. Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki - z-cy prezydenta Tychów ds. społecznych.

fot. Klaudia Matlachowska

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×