Miasto

22 marca 2019, 13:3:49

W najbliższą niedzielę 24 marca nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się wiosenna edycja Perły Paprocan. Organizatorzy zawodów biegowych spodziewają się na starcie 1111 uczestników czyli dokładnie tyle, ile wynosił limit zapisów.

Formuła imprezy zachęca do udziału zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem jak i tych, którzy mają na koncie już niejeden maraton. Tradycyjnie oprócz biegaczy, w zawodach udział wezmą zawodnicy Nordic Walking.

Specyfika zawodów organizowanych przez Tyskie Stowarzyszenie Sportowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Tychach polega na tym, że zapisując się na Perłę, nie trzeba deklarować ile chce się przebiec. Biegacze mogą pokonać dystans 7 km, czyli 1 okrążenie Jeziora Paprocańskiego, lub jego wielokrotność (maksymalnie 6 okrążeń), gdzie trzy okrążenia oznaczają półmaraton, a sześć - maraton. Podobnie jest w przypadku zawodników Nordic Walking, z tą różnicą, że zawodnicy z kijami maksymalnie mogą zmierzyć się na dystansie 21 km (3 okrążenia).

 - Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie i  wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji, mówi Teresa Noga - prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

 Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Z założenia bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Dodajmy, że w trakcie 30 ostatnich edycji, biegacze łącznie pokonali prawie 210 tyś km. Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki - z-cy prezydenta Tychów ds. społecznych.

fot. Klaudia Matlachowska

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×