Sport

19 lutego 2019, 11:0:40

Znamy wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje w Tychach arenę lekkoatletyczną. Firma „GRETASPORT Ilona Stańczyk” z Dąbrowy Górniczej została najwyżej oceniona w przetargu i jest o krok od podpisania umowy.

Firma „GRETASPORT Ilona Stańczyk” z Dąbrowy Górniczej została najwyżej oceniona w przetargu i jest o krok od podpisania umowy. Teraz przedsiębiorca musi złożyć stosowne dokumenty, które zostaną poddane weryfikacji. Jeżeli na tym etapie nie wystąpią nieprawidłowości, to w kolejnym kroku podpisana zostanie umowa i wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu budowlano-wykonawczego.

Wszelkie prace projektowe będą musiały być na bieżąco konsultowane z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Dopiero na tej podstawie firma będzie mogła realizować prace w terenie. - Miasto posiada już projekt budowlany, który spełnia wytyczne PZLA dla stadionu lekkoatletycznego kategorii III A. Podjęliśmy jednak decyzję, że wybudujemy obiekt kategorii IV A, stąd wykonawca będzie zobowiązany do przeprojektowania obecnej dokumentacji - wyjaśnia Elżbieta Pustelnik z Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM Tychy.

Główne różnice pomiędzy wspomnianymi kategoriami dotyczą: ilości torów na bieżni 400 m, rodzaju nawierzchni oraz pojemności trybun. Obiekty lekkoatletyczne kategorii III A muszą posiadać bieżnię co najmniej ośmiotorową. W przypadku kategorii IV, wymagane jest minimum 6 torów. Różnice dotyczą też ilości miejsc dla kibiców oraz strefy rozgrzewkowej. W przypadku stadionu wyższej kategorii, trybuny muszą być przygotowane na minimum 1000 miejsc, w niższej na 500. W obu kategoriach przepisy wymagają posiadania terenu do rozgrzewki. Stadion kat. III A musi mieć przygotowaną bieżnię o dł. co najmniej 100 m z minimum 4 torami, arena kat. IV A, musi być wyposażona w co najmniej 2 torową bieżnię o dł. 60 m.   

Dodajmy, że szczegółowe wytyczne, na podstawie których ustalane są kategorie obiektów wyznacza Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). GRETASPORT obliczyła, że wybuduje tyską arenę za kwotę niespełna 15,3 mln zł.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami, które wystąpić mogą w województwie śląskim od południa 12 sierpnia do godzin porannych 13 sierpnia br.

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

W Tychach powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). W czwartek, 8 sierpnia, podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×