Sport

19 lutego 2019, 11:0:40

Znamy wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje w Tychach arenę lekkoatletyczną. Firma „GRETASPORT Ilona Stańczyk” z Dąbrowy Górniczej została najwyżej oceniona w przetargu i jest o krok od podpisania umowy.

Firma „GRETASPORT Ilona Stańczyk” z Dąbrowy Górniczej została najwyżej oceniona w przetargu i jest o krok od podpisania umowy. Teraz przedsiębiorca musi złożyć stosowne dokumenty, które zostaną poddane weryfikacji. Jeżeli na tym etapie nie wystąpią nieprawidłowości, to w kolejnym kroku podpisana zostanie umowa i wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu budowlano-wykonawczego.

Wszelkie prace projektowe będą musiały być na bieżąco konsultowane z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Dopiero na tej podstawie firma będzie mogła realizować prace w terenie. - Miasto posiada już projekt budowlany, który spełnia wytyczne PZLA dla stadionu lekkoatletycznego kategorii III A. Podjęliśmy jednak decyzję, że wybudujemy obiekt kategorii IV A, stąd wykonawca będzie zobowiązany do przeprojektowania obecnej dokumentacji - wyjaśnia Elżbieta Pustelnik z Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM Tychy.

Główne różnice pomiędzy wspomnianymi kategoriami dotyczą: ilości torów na bieżni 400 m, rodzaju nawierzchni oraz pojemności trybun. Obiekty lekkoatletyczne kategorii III A muszą posiadać bieżnię co najmniej ośmiotorową. W przypadku kategorii IV, wymagane jest minimum 6 torów. Różnice dotyczą też ilości miejsc dla kibiców oraz strefy rozgrzewkowej. W przypadku stadionu wyższej kategorii, trybuny muszą być przygotowane na minimum 1000 miejsc, w niższej na 500. W obu kategoriach przepisy wymagają posiadania terenu do rozgrzewki. Stadion kat. III A musi mieć przygotowaną bieżnię o dł. co najmniej 100 m z minimum 4 torami, arena kat. IV A, musi być wyposażona w co najmniej 2 torową bieżnię o dł. 60 m.   

Dodajmy, że szczegółowe wytyczne, na podstawie których ustalane są kategorie obiektów wyznacza Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). GRETASPORT obliczyła, że wybuduje tyską arenę za kwotę niespełna 15,3 mln zł.

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×