Miasto

30 stycznia 2019, 9:21:15

W meczu zamykającym sezon zasadniczy GKS Katowice pewnie pokonał Unię Oświęcim. Na ostatniej prostej katowiczanie wyprzedzili w ligowej tabeli GKS Tychy i zapewnili sobie start w fazie play-off z pierwszej pozycji.

Mecz hokejowy GKS Tychy - GKS Katowice

Walka o pierwsze miejsce pomiędzy zespołami z Katowic i Tychów, które zdominowały rozgrywki, trwała do ostatniego meczu. Obydwie drużyny zaliczyły w sezonie zasadniczym imponujące passy kolejnych zwycięstw (22 mecze Gieksy i 18 trójkolorowych), zdobyły ponad 100 punktów (102 i 101), strzeliły najwięcej goli (201 i 199). Ostatecznie zwycięstwo w sezonie zasadniczym zespół z Katowic zapewnił sobie wczoraj, dzięki wygranej z oświęcimianami.

Najważniejsza część sezonu, w której nasi hokeiści powalczą o obronę tytułu, wciąż jednak przed nami. Do fazy play-off GKS Tychy przystąpi z drugiej pozycji i zagra z jednym z zespołów grających w pre eliminacjach (z Unią Oświęcim, Automatyką Gdańsk, Zagłębiem Sosnowiec lub Orlikiem Opole). Ćwierćfinały rozpoczną się 15 lutego.

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×