Miasto

30 stycznia 2019, 9:21:15

W meczu zamykającym sezon zasadniczy GKS Katowice pewnie pokonał Unię Oświęcim. Na ostatniej prostej katowiczanie wyprzedzili w ligowej tabeli GKS Tychy i zapewnili sobie start w fazie play-off z pierwszej pozycji.

Mecz hokejowy GKS Tychy - GKS Katowice

Walka o pierwsze miejsce pomiędzy zespołami z Katowic i Tychów, które zdominowały rozgrywki, trwała do ostatniego meczu. Obydwie drużyny zaliczyły w sezonie zasadniczym imponujące passy kolejnych zwycięstw (22 mecze Gieksy i 18 trójkolorowych), zdobyły ponad 100 punktów (102 i 101), strzeliły najwięcej goli (201 i 199). Ostatecznie zwycięstwo w sezonie zasadniczym zespół z Katowic zapewnił sobie wczoraj, dzięki wygranej z oświęcimianami.

Najważniejsza część sezonu, w której nasi hokeiści powalczą o obronę tytułu, wciąż jednak przed nami. Do fazy play-off GKS Tychy przystąpi z drugiej pozycji i zagra z jednym z zespołów grających w pre eliminacjach (z Unią Oświęcim, Automatyką Gdańsk, Zagłębiem Sosnowiec lub Orlikiem Opole). Ćwierćfinały rozpoczną się 15 lutego.

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

35. Port Pieśni Pracy rusza w piątek

5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji – Booze Brothers. W piątek (23 sierpnia) rusza jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×