Miasto

19 grudnia 2018, 9:43:0

W Wigilię nieczynny będzie Urząd Miasta Tychy – tyscy urzędnicy odpracowali ten dzień w sobotę 10 listopada. Podobnie jak pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, którzy 10 listopada także byli obecni w pracy.

Urząd Miasta Tychy

Na mocy zarządzenia Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach 24 grudnia 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Tychach będzie nieczynny. Dzień wolny będzie odpracowany w sobotę, 15 grudnia 2018 roku. Tego dnia do pracy przyjdą też osoby zatrudnione w Tyskim Zakładzie Usług Komunalnych w Tychach. W tym zakładzie Wigilia będzie także dniem wolnym.

Miejskie Centrum Oświaty będzie czynne w Wigilię do 12.00. Do tej godziny będzie można także załatwić sprawę w Punkcie Obsługi Klienta w Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który będzie czynny od 8.00-12.00.

- W związku z powyższym 13 grudnia i 20 grudnia 2018 r. (czwartki) Punkt Obsługi Klienta będzie czynny w godzinach 08:00 – 17:30, zaś w dniu 21.12.2018 r. (piątek) w godzinach 08:00 – 14:00. 31 grudnia (Sylwester) Punkt Obsługi Klienta będzie czynny w godzinach 08:00 – 14:00 – informuje Joanna Biskup - Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Żłobek Miejski będzie zamknięty, w szkołach nie będzie lekcji – w niektórych, jeśli będzie zainteresowanie, być może zostaną zorganizowane dyżury w świetlicach szkolnych. Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów będzie z kolei pracował normalnie tzn. od 7.00-15.00. Podobnie jak Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Wrzos".

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wigilię będzie zamknięty – pracownicy przyjdą za to do pracy w sobotę - 8 grudnia.

W Wigilię Muzeum Miejskie oraz biblioteki na terenie miasta Tychy będą nieczynne. Książki oddamy i wypożyczymy za to w Sylwestra 31 grudnia od 8:00 do 15:00.

24 grudnia zamknięte będą również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (sprawy będzie za to można załatwić w sobotę 15 grudnia) oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Tyską Galerię Sportu odwiedziła znana i utytułowana tyszanka, kajakarka - Karolina Naja. Dwukrotnej brązowej medalistce Igrzysk Olimpijskich towarzyszyli trenerzy: Sylwia i Marek Stanny – współtwórcy Jej największych sportowych sukcesów.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Zachęcamy do udziału w konsultacjach projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ulicami: Kościelną, Turyńską, Mysłowicką i Jaroszowicką, które rozpoczną się 7 marca 2019 r.

Związek Miast Polskich popiera oczekiwania płacowe nauczycieli

Zgodnie ze stanowiskiem przyjętym przez ZMP potrzebne jest odpowiednie finansowe wsparcie rządu dla jednostek samorządu terytorialnego, które od lat inwestują w edukację dzieci i młodzieży, otrzymując przy tym środki nieadekwatne do zadań oświatowych.

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy zajęły drugie miejsce w prestiżowym rankingu przygotowanym przez analityków z portalu fDi, będącego sekcją grupy The Financial Times. Miasto zostało wyróżnione w kategorii „potencjału gospodarczego" wśród średnich miast (liczących od 100 do 250 tyś. mieszkańców).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×