Miasto

29 listopada 2018, 15:56:25

Wraz z nadejściem pierwszych mrozów, walka ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza ponownie stały się wyzwaniem dla naszego miasta. W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się seminarium oraz wystawa, mające na celu uświadamianie problemu niskiej emisji.

Seminarium "Niska Emisja" Autor: Piotr Podsiadły

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Niska Emisja - Wielki Problem", finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Tychy. Podczas kilkugodzinnego spotkania ich organizator, Tyskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego, zaprezentowało prelekcje na tematy związane z paleniem w piecach śmieci i odpadów, używania niskiej jakości węgla czy metodami walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Gości powitał zastępca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej, Igor Śmietański. Następnie przed mieszkańcami, w tym uczniami tyskich szkół, wystąpili Ewa Dziekońska, przewodnicząca stowarzyszenia oraz Jerzy Sadowski, Sebastian Bałajewicz i Agnieszka Czachowska, członkowie i sympatycy koła. Podczas seminarium ogłoszone zostały również wyniki oraz odbyło rozdanie nagród dzieciom z przedszkoli i szkół podstawowych z klas I-III za udział w konkursie ekologicznym, a także wystawa przygotowanych przez nich prac.

Obudź czujność

Obudź czujność

Sezon grzewczy to czas zwiększonego ryzyka pożarów i zaczadzeń. Krajowa Izba Kominiarzy przypomina, jak istotne jest bezpieczne użytkowanie przewodów kominowych oraz zachęca do ich częstszego kontrolowania.

Logo turnieju i terminy spotkań – coraz bliżej do Mistrzostw Świata FIFA U-20

Logo turnieju i terminy spotkań – coraz bliżej do Mistrzostw Świata FIFA U-20

Od 23 maja do 15 czerwca 2019 r., przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Turniej zostanie rozegrany na 6 polskich stadionach: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

Uwaga - oblodzenie!

Uwaga - oblodzenie!

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu w nocy z czwartku (13 grudnia) na piątek.

Weekend z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Weekend z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Po sobotnich Mikołajkach, w najbliższy weekend ponownie będziemy mogli poczuć w Tychach magię świąt. Od piątku do niedzieli na placu Baczyńskiego odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, któremu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×