Miasto

29 listopada 2018, 15:56:25

Wraz z nadejściem pierwszych mrozów, walka ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza ponownie stały się wyzwaniem dla naszego miasta. W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się seminarium oraz wystawa, mające na celu uświadamianie problemu niskiej emisji.

Seminarium "Niska Emisja" Autor: Piotr Podsiadły

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Niska Emisja - Wielki Problem", finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Tychy. Podczas kilkugodzinnego spotkania ich organizator, Tyskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego, zaprezentowało prelekcje na tematy związane z paleniem w piecach śmieci i odpadów, używania niskiej jakości węgla czy metodami walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Gości powitał zastępca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej, Igor Śmietański. Następnie przed mieszkańcami, w tym uczniami tyskich szkół, wystąpili Ewa Dziekońska, przewodnicząca stowarzyszenia oraz Jerzy Sadowski, Sebastian Bałajewicz i Agnieszka Czachowska, członkowie i sympatycy koła. Podczas seminarium ogłoszone zostały również wyniki oraz odbyło rozdanie nagród dzieciom z przedszkoli i szkół podstawowych z klas I-III za udział w konkursie ekologicznym, a także wystawa przygotowanych przez nich prac.

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×