Miasto

29 listopada 2018, 15:56:25

Wraz z nadejściem pierwszych mrozów, walka ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza ponownie stały się wyzwaniem dla naszego miasta. W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się seminarium oraz wystawa, mające na celu uświadamianie problemu niskiej emisji.

Seminarium "Niska Emisja" Autor: Piotr Podsiadły

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Niska Emisja - Wielki Problem", finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Tychy. Podczas kilkugodzinnego spotkania ich organizator, Tyskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego, zaprezentowało prelekcje na tematy związane z paleniem w piecach śmieci i odpadów, używania niskiej jakości węgla czy metodami walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Gości powitał zastępca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej, Igor Śmietański. Następnie przed mieszkańcami, w tym uczniami tyskich szkół, wystąpili Ewa Dziekońska, przewodnicząca stowarzyszenia oraz Jerzy Sadowski, Sebastian Bałajewicz i Agnieszka Czachowska, członkowie i sympatycy koła. Podczas seminarium ogłoszone zostały również wyniki oraz odbyło rozdanie nagród dzieciom z przedszkoli i szkół podstawowych z klas I-III za udział w konkursie ekologicznym, a także wystawa przygotowanych przez nich prac.

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Tyską Galerię Sportu odwiedziła znana i utytułowana tyszanka, kajakarka - Karolina Naja. Dwukrotnej brązowej medalistce Igrzysk Olimpijskich towarzyszyli trenerzy: Sylwia i Marek Stanny – współtwórcy Jej największych sportowych sukcesów.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Zachęcamy do udziału w konsultacjach projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ulicami: Kościelną, Turyńską, Mysłowicką i Jaroszowicką, które rozpoczną się 7 marca 2019 r.

Związek Miast Polskich popiera oczekiwania płacowe nauczycieli

Zgodnie ze stanowiskiem przyjętym przez ZMP potrzebne jest odpowiednie finansowe wsparcie rządu dla jednostek samorządu terytorialnego, które od lat inwestują w edukację dzieci i młodzieży, otrzymując przy tym środki nieadekwatne do zadań oświatowych.

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy zajęły drugie miejsce w prestiżowym rankingu przygotowanym przez analityków z portalu fDi, będącego sekcją grupy The Financial Times. Miasto zostało wyróżnione w kategorii „potencjału gospodarczego" wśród średnich miast (liczących od 100 do 250 tyś. mieszkańców).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×