Miasto

19 września 2018, 11:52:37

Festiwal Książki “TY CHYba czytasz?” to propozycja rodzinnego święta czytania skierowanego przede wszystkim do dzieci w wieku 7-12 lat. Zachęcamy do udziału w literackich warsztatach - komiks, długa książka a może ilustracja? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Budyń Julka Tuwima  Autor: E. Pigula

Najpierw czytamy dzieciom, potem czytamy razem z dziećmi aż w końcu dzieci zostają z książkami sam na sam i czytać możemy obok siebie.

Festiwal Książki “TY CHYba czytasz?” to propozycja rodzinnego święta czytania skierowanego przede wszystkim do dzieci w wieku 7-12 lat. Jak pokazują badania, dzieci w tym wieku często tracą kontakt z książkami - bo choć umieją już dobrze czytać to nie zawsze potrafią się zmotywować, znaleźć odpowiednie lektury czy choćby zapisać się do biblioteki. Tegoroczna akcja “TY CHYba czytasz?” przyjmuje więc formę festiwalu skupionego na dzieciach w tym wieku i skierowanego zarówno do szkół jak i całych rodzin.

Od 24.09 do 28.09 w ramach festiwalu realizowane będą spacery po Mediatece dla grup szkolnych w wieku 7-12 lat. Detektyw Luppa zaprosi młodych ludzi do wspólnego rozwiązywania sprawy zaginionych książek a jednocześnie pomoże lepiej poznać zasady funkcjonowania biblioteki publicznej i zapozna dzieci z ważnymi akcjami społecznymi związanymi z książkami.

KONCERT I WARSZTATY

Od piątku 28 września zapraszamy do Mediateki już całe rodziny. W piątek o godz. 18.00 na wyjątkowy koncert Budyń Julka Tuwima - teksty oparte na twórczości Juliana Tuwima w rockandrollowej aranżacji grupy stworzonej przez Budynia znanego z zespołu Pogodno spodobają się zarówno dzieciom jak i rodzicom. W sobotę (29-tego) od rana można odkrywać tajemnice biblioteki na spacerach z Detektywem Luppą, wziąć udział w ciekawych warsztatach, albo posłuchać jak znani tyszanie czytają najmłodszym. Zapraszamy, wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy (tel. 32 438 04 81, 32 438 04 11).

BOOKCROSSING W TYCHACH – WYGRAJ ZAPROSZENIE NA ŚNIADANIE

Festiwalowi towarzyszy akcja bookcrossingowa realizowana wspólnie z Urzędem Miasta Tychy, wydawnictwem Publicat i Radiem Katowice.  Codziennie, w dn. 24-28.09 w audycji Moc Kultury co rano będzie można usłyszeć wskazówki pomagające znaleźć na tyskich półkach bookcrossingowych książki i ukryte w nich bilety wstępu dla całej rodziny na festiwalowe śniadanie literackie pt. “Bułka z masłem”.

Sama kampania bookcrossingowa obecna jest w mieście od 2013 roku i pod hasłem „TY CHYba czytasz” promuje czytelnictwo wśród tyszan.

PREMIERA NIEMAPY

Podczas festiwalu nastąpi również premiera wyjątkowego przewodnika po Tychach: NIEMAPA Tychy, skierowanego do rodzin z dziećmi. Przewodnik w atrakcyjny sposób zachęca do rodzinnego odkrywania miasta na nowo.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU NA STRONIE INTERNETOWEJ AKCJI: WWW.UMTYCHY.PL/BOOKCROSSING
ORGANIZATORZY:

Miasto Tychy

PARTNERZY:

MBP Tychy, AUKSO, Fundacja ależ Gustawie, Mamy Projekt, Śląscy blogerzy książkowi, Fundacja PZU, Wydawnictwo Publicat.

PROGRAM:

 

PIĄTEK 28 WRZEŚNIA:

18:00- koncert BUDYŃ JULKA TUWIMA

 

SOBOTA 29 WRZEŚNIA

10:00 - 11:45: "BUŁKA Z MASŁEM"- śniadanie literackie

10:00 - 14:00: "TAJEMNICA ZAGINIONEJ KSIĄŻKI" - animowany spacer po Mediatece dla rodzin z Detektywem Luppą

10:00 - 12:00: "OPOWIEŚCI FUTBOLOWE" - prowadzenie: Jarek Kaczmarek (5+)

11:00 - 12:00: "MUZYK TO REŻYSER FILMOWY"- prowadzenie: Joanna Bronisławska aka Asi Mina (5+)

12:00 - 12:30: "URODZINY PROSIACZKA"- czytanie dla maluchów (2+)

13:30 - 15:00: "DŁUUUGIE KSIĄŻKI, czyli warsztaty tworzenia książek dla dzieci"- prowadzenie: Dominika Czerniak Chojnacka (6+)

15:00 - 18:00:  "KOMIKSOWO"- prowadzenie: Maciej Kur, Piotr Bednarczyk (10+) 

16:00 - 17:30: "BUNT!" - warsztaty ilustratorskie- prowadzenie: Paweł Mildner (8+)

Nowa droga połączy ul. Grota-Roweckiego z ul. Oświęcimską w Tychach

Nowa droga połączy ul. Grota-Roweckiego z ul. Oświęcimską w Tychach

Dzięki tej inwestycji powstanie alternatywne połączenie do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Chodzi o budowę nowej drogi, która połączy ul. Grota-Roweckiego z ul. Oświęcimską.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" opublikowaliśmy m.in. listę projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

Inauguracja działalności ośrodka wspierania ekonomii społecznej ROWES 2.0.

Inauguracja działalności ośrodka wspierania ekonomii społecznej ROWES 2.0.

W czwartek 8 listopada zapraszamy tyskie organizacje pozarządowe na spotkanie inaugurujące działalność nowego ośrodka wspierania ekonomii społecznej, czyli ROWES 2.0.

Bezpłatne badania prenatalne w Tychach

Bezpłatne badania prenatalne w Tychach

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań prenatalnych w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego Województwa Śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×