Aktualności

12 lipca 2018, 12:40:12

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza wszystkich, którzy chcą się podzielić się swoją rodzinną historią, do wspólnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktem odniesienia będzie historia Tychów - miejscowości starej i młodej jednocześnie.

Pocztówki z podróży to sto opowieści na stulecie odzyskania niepodległości ukrytych na stu fotografiach pokazujących, jak wyjątkowa jest historia Polski i jak wiele może mieć odcieni.

O jakiej podróży mówimy?

Historia państwa to historie ludzi, indywidulane opowieści z miast, miejscowości, wiosek, z podróży. Chodzi o podróż dosłowną i tę symboliczną, podróż fizyczną człowieka, podróż rodziny i podróż miasta w czasie, miasta na tle historii państwa.
Punktem odniesienia będzie historia Tychów - miejscowości starej i młodej jednocześnie, która po 1950 roku stała się nagle domem ludności przybywającej z całej Polski i osiedlającej się obok ludzi mieszkających tu od pokoleń.

Jakich fotografii poszukujemy?

Poszukujemy zdjęć sytuacyjnych, rodzinnych, portretów oraz fotografii uwieczniających zwykłe-niezwykłe życie codzienne osób związanych z Tychami. Fotografii wykonanych między 1918 a 2018 rokiem.

Gdzie i w jakim terminie dostarczyć zdjęcie?

Zainteresowanych udziałem w projekcie i chętnych podzielić się historią uwiecznioną na zdjęciu zapraszamy z wybranymi fotografiami do siedziby Muzeum Miejskiego w Tychach przy pl. Wolności 1 od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00.
Zdjęcia będą zbierane do 14 września 2018 r.

W razie pytań prosimy o kontakt z Barbarą Kopią z Działu Fotografii, tel. 32 327 18 20; email: b.kopia@muzeum.tychy.pl
Prosimy o kontakt także, jeżeli dostarczenie zdjęć bezpośrednio do siedziby Muzeum rodzić będzie problemy.

Przyłącz się do świętowania!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją rodzinną historią do wspólnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczynając na sto dni przed końcem roku, Muzeum codziennie będze publikować na Facebooku jedno zdjęcie – jedną opowieść.
Wspólnie ze stu opowieści ukrytych w stu fotografiach utkamy sto lat niepodległości.


Pocztówki z podróży to działanie Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Niepodległa, obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. z archiwum rodzinnego Joanny Kucz-Pieczki: Jedno z moim ulubionych zdjęć - ja z moją kochaną Mamą. Zostało zrobione 24 października 1975 roku, w dniu urodzin mojej Mamy. Ja urodziłam się 28 lipca, więc mam tu prawie trzy miesiące. Zdjęcie zrobił kolega brata mojej Mamy. Mieszkaliśmy wtedy z dziadkami (rodzicami Mamy) w trzypokojowym mieszkaniu na parterze przy ul. Budowlanych 23. Choć po kilku latach wyprowadziliśmy się do własnego M3 na ul. Koniewa (obecnie Armii Krajowej), długo jeszcze, bo aż do czasów studenckich, dom dziadków był moim drugim domem. Lubię piękny uśmiech mojej mamy na tej fotografii i moją roześmianą buzię. Gdziekolwiek bym się nie udała, tę fotografię zawsze zabiorę ze sobą.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×