Miasto

2 października 2017, 13:4:46

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na XIII Tyskie Dni Literatury, które odbędą się od 2 do 7 października br. w Mediatece (al. Piłsudskiego 16).

Książki na Baczu Autor: Michał Janusiński

W programie m.in.spotkanie autorskie z Agatą Passent - felietonistką i pisarką, Marcinem Kydryńskim - dziennikarzem muzycznym, autorem tekstów, producentem, podróżnikiem i fotografem oraz Krzysztofem Daukszewiczem - satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem.

Program:

2 października

  • godz. 10 spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i Agnieszką Żelewską
  • godz. 18 spotkanie z Agatą Passent

3 października

  • godz. 10 warsztaty biblioterapii z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
  • godz. 18 spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

4 października

  • godz. 10 warsztaty artystyczno-literackie dla młodzieży z Agatą Dominik 

5 października

  • godz. 10 warsztaty komiksu z Maciejem Kurem
  • godz. 18 spotkanie z Sylwią Chutnik

6 października

  • godz. 10 spotkanie z Marcinem Szmandrą i Katarzyną Muchą

7 października

  • godz. 18 spotkanie z Marcinem Kydryńskim
Giełda pracodawców w Tychach

Giełda pracodawców w Tychach

W czwartek, 26 października br. w godzinach 10.00 – 16.00 na Stadionie Miejskim Tychy (ul. Edukacji 7) odbędzie się Giełda pracodawców, podczas której różnorodne oferty pracy zaprezentuje 28 firm. Mottem przewodnim wydarzenia jest „Przekuj marzenia o pracy w pracę marzeń”.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o wymianie oświetlenia ulicznego w naszym mieście.

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Trwają prace, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa w Tychach. Zmiany są wprowadzane po obserwacji i analizie mapy wypadkowości w mieście oraz na wniosek mieszkańców. Tylko w ubiegłym roku wydano 40 zleceń dotyczących korekty oznakowania w blisko 300 różnych punktach na terenie miasta.

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

Dzisiaj, 12 października w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczycielom wręczono nagrody prezydenta miasta Tychy, kuratora i ministra oświaty oraz medale Komisji Edukacji Narodowej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...