Miasto

8 września 2017, 11:50:4

7 września w Urzędzie Miasta odbyła się ostatnia podsumowująca sesja pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Tychach. Przedstawiono na niej sprawozdanie z działalności Rady i przyjęto protokół z nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta, która odbyła się w czerwcu br.

Młodzieżowa Rada Miasta Tychy

Na początku sesji głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Tychy – Maciej Gramatyka.

- Dziękuje wszystkim radnym za zaangażowanie i pracę na rzecz młodych mieszkańców miasta. Zachęcam do dalszej aktywności, już teraz zapraszam do dalszej współpracy w nowej kadencji Rady Miasta i kontynuacji rozpoczętych działań. Zachęcam także do zaangażowania w prace Młodzieżowej Rady Województwa Śląskiego, która niebawem rozpocznie działalność.

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego był jednym z tematów czwartkowego spotkania. Kandydatem do Rady został Kłoda Łukasz z III LO.

Radni przestawili także sprawozdanie ze swojej działalności.

W okresie od listopada 2016 roku do czerwca 2017 roku zwołanych zostało 7 zwyczajnych sesji Młodzieżowej Rady, a także jedna sesja nadzwyczajna 21 czerwca br. (łącznie 8 posiedzeń).

-Na początku naszej działalności przeprowadziliśmy w szkołach ankietę, z której wynika, że młodym mieszkańcom naszego miasta brakuje przede wszystkim koncertów i innych imprez plenerowych. Ukierunkowując nasze działania na potrzeby młodzieży, powołaliśmy Komisję ds. organizacji wydarzenia integrującego szkoły średnie – mówi radny Maciej Bodzioch z ZS nr 2.

W trakcie kadencji radni podjęli w sumie 7 uchwał. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta uczestniczyli m.in. w miejskich obchodach Święta Niepodległości w 2016 roku, spotkaniu Młodzieżowych Rad Gmin w Piekarach Śląskich, w Tyskiej Kawiarni Obywatelskiej, w dyskusji nt. „Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?”, w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w 2017 roku. 

Młodzi Radni podjęli także współpracę z Tyską Radą Seniorów – wspólnie pisząc projekt w ramach programu „Seniorzy w akcji”.

- Partnerski udział w tym programie dotyczył zgłoszenia listów intencyjnych na projekty, jakimi m.in. miałaby być książka o ludziach naszego miasta, a także stworzenie miejskiej informacji elektronicznej, kumulującej wiadomości o wydarzeniach itp. – mówi Maciej Bodzioch.

Pierwsza inauguracyjna sesja Rady odbyła się 10 listopada 2016 roku. Weszli do niej: Bałazy Aleksandra (I LO), Biedrawa Patryk (Technikum TEB Edukacja), Bodzioch Maciej (ZS nr 2), Chodun Sandra (ZS nr 6), Golemo Piotr (I LO), Grześkowiak Małgorzata (II LO), Grzybowska Nina (I LO), Kłoda Łukasz (III LO), Komisarczyk Urszula (II LO), Laskowska Karolina (III LO), Ludew Agata (Technikum TEB Edukacja), Opala Natalia (ZS nr 1), Piekorz Kamil (ZS nr 1), Raczek Mateusz (ZS nr 6), Sojka Paulina (Technikum TEB Edukacja), Stroińska Natalia (ZS nr 6), Stryczek Gabriel (ZS nr 7), Święs Zuzanna (II LO), Wężycki Tobiasz (III LO), Zhu Rafał (ZS nr 1).

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić do jutra 22 września br. (do godz. 8.00).

Sprawdź jakość powietrza w Tychach

Sprawdź jakość powietrza w Tychach

Kilka dni temu na szkołach i budynkach jednostek gminnych, przede wszystkim w obrzeżnych dzielnic miasta zamontowano 10 czujników, które mierzą stężenie pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu.

Trwa głosowanie na projekty Budżetu Partycypacyjnego Razem Tychy

Trwa głosowanie na projekty Budżetu Partycypacyjnego Razem Tychy

Tylko do piątku 22 września można oddawać głosy na projekty w budżecie partycypacyjnym Razem Tychy. Do rozdysponowania jest 5 milionów złotych.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o obchodach Dnia Bez Samochodu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...