Miasto

15 maja 2017, 13:55:37

Rozpoczęła sie realizacja II etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Wnioski o udział w Programie w latach 2019 – 2020 będą przyjmowane od 17 maja br. w POK przy ul. Barona 30.

komin

Urząd Miasta Tychy informuje o rozpoczęciu realizacji  II etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla którego obowiązuje nowy „Regulamin wymiany źródeł ciepła oraz montażu instalacji solarnych w budynkach indywidualnych, realizowanych w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Tychy – etap II” zatwierdzony Zarządzeniem Prezydenta Miasta Tychy
nr 0050/147/17 z dnia 5 maja 2017r.

W imieniu Gminy Miasta Tychy Program prowadzić będzie Operator - EKOSCAN INNOWACJA i ROZWÓJ sp. z o. o. z siedzibą w Świerklańcu, przy ul. Błękitnej 12.

Aktualnie Operator kontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami wstępnie zakwalifikowanymi do II etapu Programu, w celu ustalenia terminu weryfikacji złożonego wniosku.

Proces weryfikacji wniosków prowadzony będzie w okresie od 15 maja 2017 r. do 30 czerwca 2017 r.

Punkt Obsługi Klienta w Tychach
Wznowiono działalność Punktu Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (POK) przy
ul. Barona 30, I piętro, pok. 216. POK czynny jest dwa razy w tygodniu w dniach:

  • Środa:    9.00-18.00 
  • Piątek:    9.00-16.00
  • oraz pierwszą sobotę miesiąca: 9.00 - 13.00

Wnioski o udział w Programie w latach 2019 – 2020 należy składać:

  • od 17 maja 2017 r. do 20 grudnia 2017r. w POK
  • od 21 grudnia 2017 r.  w sekretariacie Wydziału Komunalnego Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49, VIII piętro, pok. 803

Szczegółowe informacji o Programie można uzyskać:

  • u operatora programu:

tel. kom. 600 243 782,
tel. kom. 792 243 788 – POK,
tel. kom. 504 218 836,
e-mail: niskaemisja@ekoscan.pl

 
Nabór ofert Wykonawców PONE
Informujemy, że trwa nabór ofert Wykonawców chętnych do świadczenia usługi w ramach Programu.  Wymagania w zakresie ofert określone zostały w załączniku nr 2 do Regulaminu wymiany źródeł ciepła oraz montażu instalacji solarnych w budynkach indywidualnych, realizowanych w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Tychy – etap II.

Oferty należy składać w Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w godzinach pracy.

Uwaga: Oferta na stronie tytułowej musi zawierać opis „Oferta wykonawcy w ramach realizacji Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Tychy – ETAP II”.

Certyfikaty potwierdzające klasę 5 kotła
Klasa kotła określana jest przez kryteria zawarte w normie PN EN303-5:2012. Według danych WFOŚiGW w Katowicach, certyfikaty potwierdzające spełnianie tych kryteriów mogą wydawać podmioty posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Są to:

  • Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze,
  • Instytut Energetyki, ul. Mory 8, 01-330 Warszawa – Laboratorium Kotłów i Urządzeń Grzewczych, ul Dostawcza 1, 93-231 Łódź,
  • Instytut Energetyki, ul. Mory 8, 01-330 Warszawa – Laboratorium Kotłów, Turbin, Urządzeń Grzewczych i Odpylających oraz Emisji Pyłowo-Gazowej, ul. Dostawcza 1, 93-231 Łódź,
  • Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa – Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego, ul. Małeckiego 29, 60-706 Poznań.

Oprócz Polskiego Centrum Akredytacji, uznawaną w Programie akredytację, mogą nadawać instytucje wskazane na stronie: www.european-accreditation.org. Takie uprawnienia nadaje im uczestnictwo w porozumieniu o wzajemnym uznawaniu akredytacji EA (European co-operation for Accreditation).

 

Załączniki

Koncert na Stadionie Miejskim Tychy - zmiana miejsca!

Koncert na Stadionie Miejskim Tychy - zmiana miejsca!

Z powodu małej ilości sprzedanych biletów koncert zaplanowany na 26 sierpnia 2017 roku na Stadionie Miejskim Tychy został przeniesiony do Parku Miejskiego pod Żyrafę. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Dodatkowy nabór wniosków o dotację na montaż pomp ciepła i instalacji solarnych

Dodatkowy nabór wniosków o dotację na montaż pomp ciepła i instalacji solarnych

Gmina Miasta Tychy informuje, że uruchomiony został dodatkowy nabór wniosków dla osób chcących uzyskać w 2017 roku dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła, jak również na montaż instalacji solarnych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Święcenie pojazdów w Tychach

Święcenie pojazdów w Tychach

Tradycyjne już święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców, odbędzie się w tym roku w Tychach, w niedzielę - 30 lipca. To jedna z największych takich uroczystości w Polsce.

Konsultacje dot. rejonu ulic Czułowskiej, Katowickiej, Tulipanów i Piaskowej w Tychach

Konsultacje dot. rejonu ulic Czułowskiej, Katowickiej, Tulipanów i Piaskowej w Tychach

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Czułowskiej, Katowickiej, Tulipanów i Piaskowej w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...