Kultura

18 listopada 2015, 0:0:0

Zapraszamy do Miasta Literatury - rodzinnej gry terenowej, która odbędzie się 21 listopada oraz Literackiego Trolejbusu - to nowa odsłona miejskiej kampanii bookcrossingowej "TY CHYba czytasz?".

Inauguracja kampanii bookcrossingowej w Tychach

W miejskiej kampanii bookcrossingowej w Tychach w ciągu dwóch lat mieszkańcy uwolnili tysiące książek, które krążą pomiędzy 14 miejskim regałami w całym mieście.

W tym roku chcemy przypomnieć o tyskim bookcrossingu i zaprosić tyszan do Miasta Literatury – rodzinnej gry terenowej  oraz Literackiego Trolejbusu, który przez trzy dni stanie się strefą relaksu z książką i miejscem, gdzie będzie można posłuchać audiobooków w specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. 

Dla mieszkańców, którzy włączą się w akcję i wezmą udział w grze miejskiej lub będą podróżować w Literackim Trolejbusie przygotowaliśmy różne atrakcje, w tym kilkaset kodów na bezpłatne audiobooki w serwisie Audioteka.pl. 

MIASTO LITERATURY – GRA TERENOWA DLA TYSZAN

 Uczestnicy przenoszą się do przyszłości. Tam czeka na nich Zatroskany Literat, który przekazuje im informacje, jaki los spotkał książki w przyszłości. Niestety Tychami zawładnął czarownik, który uwięził wszystkie książki w specjalnych schowkach, do których nikt nie ma dostępu, a na dodatek na część z nich rzucił zaklęcie i zmienił w dziwne obrazki tak, by nikt nie mógł ich odczarować i przeczytać. Dlatego potrzebna jest pomoc uczestników gry, którzy muszą wykonać różne zadania, by uwolnić książki i sprawić, by Tychy znowu stały się miastem literatury!

Uczestnicy gry

 Do udziału w grze mogą zgłosić się zespoły minimum 2 -, a maksimum 5-osobowe. Zabawę kierujemy szczególnie do rodzin z dziećmi, ale w grze mogą wziąć udział również grupy przyjaciół, znajomych. Ważne! Ze względu na konieczność przemieszczania się pomiędzy stacjami gry, które zlokalizowane będą w różnych miejscach miasta, minimum 1 z uczestników (kapitan) musi być pełnoletni.

Zasady gry

Uczestnicy będą musieli wypełnić powierzoną im misję poprzez przejście wszystkich stacji gry. Na każdej stacji do wykonania będą różnego rodzaju zadania o tematyce literackiej. Warunkiem zaliczenia gry będzie przejście przez wszystkie stacje w dowolnej kolejności. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć również poza 6 głównymi stacjami kontrolnymi – w 4 bezobsługowych miejscach partnerskich oraz w Literackim Trolejbusie.

Stacje gry:

Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury, Pasaż Kultury Andromeda, Stadion Miejski Tychy, Active Point Fitness Club, Hale Targowe.

Uwaga! Jedną ze stacji będzie wejście-tunel na murawę Stadionu Miejskiego Tychy – to niepowtarzalna okazja, by znaleźć się miejscu zazwyczaj niedostępnym dla zwykłych kibiców!

Nagrody

Na uczestników gry czekać będą nagrody – bony do Empiku,  kody do bezpłatnych audiobooków ze specjalnej kolekcji  „TY CHYba słuchasz” w serwisie Audioteka, zaproszenia do Multikina, książki z Wydawnictwa Debit oraz księgarni Matras, gadżety miejskie (w tym miejska gra planszowa "W Tychy graj") oraz wejściówki do Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w grze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go (skan lub zdjęcie) do 19 listopada 2015 r. włącznie na adres bookcrossing@umtychy.pl

Jeśli zostaną wolne miejsca w dniu gry (21 listopada) organizator dopuszcza możliwość zgłoszenia dodatkowych zespołów tuż przed startem gry (o czym poinformuje na stronie www.umtychy.pl oraz miejskich mediach społecznościowych).

Aktualizacja 20 listopada 2015 r.: zapraszamy chętne drużyny do zgłaszania się do gry również w sobotę (21.11) w Urzędzie Miasta Tychy o godzinie 11. 

LITERACKI TROLEJBUS

W dniach 19 – 21 listopada 2015 r. po tyskiej linii trolejbusowej E będzie kursował specjalnie oznaczony Literacki Trolejbus. Znajdziemy w nim strefę relaksu z książką, stanowiska do odsłuchiwania audiobooków, a obecni tam animatorzy zaproponują podróżnym różne zabawy, quizy i zagadki literackie - nagrodami będą kody do pobrania bezpłatnych audiobooków.  To okazja do przypomnienia sobie zasad miejskiej kampanii bookcrossingowej, ale też zachęta do sięgania po książki – zarówno te w tradycyjnej, papierowej formie, jak i audiobooki.

Trolejbus będzie dodatkową linią E – nie uwzględnioną w normalnym rozkładzie jazdy.

W dniach 19-20 listopada będzie kursował w godzinach 13-18. Natomiast 21 listopada trolejbus będzie kursował w godzinach od 11 do 15. 

Partnerzy akcji:

Empik, Matras, Debit, Audioteka.pl, Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz, Active Point Fitness Club, tyskie Hale Targowe, Stadion Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury.


Załączniki

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

Tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

Przedstawiamy tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×