Kultura

18 listopada 2015, 0:0:0

Zapraszamy do Miasta Literatury - rodzinnej gry terenowej, która odbędzie się 21 listopada oraz Literackiego Trolejbusu - to nowa odsłona miejskiej kampanii bookcrossingowej "TY CHYba czytasz?".

Inauguracja kampanii bookcrossingowej w Tychach

W miejskiej kampanii bookcrossingowej w Tychach w ciągu dwóch lat mieszkańcy uwolnili tysiące książek, które krążą pomiędzy 14 miejskim regałami w całym mieście.

W tym roku chcemy przypomnieć o tyskim bookcrossingu i zaprosić tyszan do Miasta Literatury – rodzinnej gry terenowej  oraz Literackiego Trolejbusu, który przez trzy dni stanie się strefą relaksu z książką i miejscem, gdzie będzie można posłuchać audiobooków w specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. 

Dla mieszkańców, którzy włączą się w akcję i wezmą udział w grze miejskiej lub będą podróżować w Literackim Trolejbusie przygotowaliśmy różne atrakcje, w tym kilkaset kodów na bezpłatne audiobooki w serwisie Audioteka.pl. 

MIASTO LITERATURY – GRA TERENOWA DLA TYSZAN

 Uczestnicy przenoszą się do przyszłości. Tam czeka na nich Zatroskany Literat, który przekazuje im informacje, jaki los spotkał książki w przyszłości. Niestety Tychami zawładnął czarownik, który uwięził wszystkie książki w specjalnych schowkach, do których nikt nie ma dostępu, a na dodatek na część z nich rzucił zaklęcie i zmienił w dziwne obrazki tak, by nikt nie mógł ich odczarować i przeczytać. Dlatego potrzebna jest pomoc uczestników gry, którzy muszą wykonać różne zadania, by uwolnić książki i sprawić, by Tychy znowu stały się miastem literatury!

Uczestnicy gry

 Do udziału w grze mogą zgłosić się zespoły minimum 2 -, a maksimum 5-osobowe. Zabawę kierujemy szczególnie do rodzin z dziećmi, ale w grze mogą wziąć udział również grupy przyjaciół, znajomych. Ważne! Ze względu na konieczność przemieszczania się pomiędzy stacjami gry, które zlokalizowane będą w różnych miejscach miasta, minimum 1 z uczestników (kapitan) musi być pełnoletni.

Zasady gry

Uczestnicy będą musieli wypełnić powierzoną im misję poprzez przejście wszystkich stacji gry. Na każdej stacji do wykonania będą różnego rodzaju zadania o tematyce literackiej. Warunkiem zaliczenia gry będzie przejście przez wszystkie stacje w dowolnej kolejności. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć również poza 6 głównymi stacjami kontrolnymi – w 4 bezobsługowych miejscach partnerskich oraz w Literackim Trolejbusie.

Stacje gry:

Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury, Pasaż Kultury Andromeda, Stadion Miejski Tychy, Active Point Fitness Club, Hale Targowe.

Uwaga! Jedną ze stacji będzie wejście-tunel na murawę Stadionu Miejskiego Tychy – to niepowtarzalna okazja, by znaleźć się miejscu zazwyczaj niedostępnym dla zwykłych kibiców!

Nagrody

Na uczestników gry czekać będą nagrody – bony do Empiku,  kody do bezpłatnych audiobooków ze specjalnej kolekcji  „TY CHYba słuchasz” w serwisie Audioteka, zaproszenia do Multikina, książki z Wydawnictwa Debit oraz księgarni Matras, gadżety miejskie (w tym miejska gra planszowa "W Tychy graj") oraz wejściówki do Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w grze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go (skan lub zdjęcie) do 19 listopada 2015 r. włącznie na adres bookcrossing@umtychy.pl

Jeśli zostaną wolne miejsca w dniu gry (21 listopada) organizator dopuszcza możliwość zgłoszenia dodatkowych zespołów tuż przed startem gry (o czym poinformuje na stronie www.umtychy.pl oraz miejskich mediach społecznościowych).

Aktualizacja 20 listopada 2015 r.: zapraszamy chętne drużyny do zgłaszania się do gry również w sobotę (21.11) w Urzędzie Miasta Tychy o godzinie 11. 

LITERACKI TROLEJBUS

W dniach 19 – 21 listopada 2015 r. po tyskiej linii trolejbusowej E będzie kursował specjalnie oznaczony Literacki Trolejbus. Znajdziemy w nim strefę relaksu z książką, stanowiska do odsłuchiwania audiobooków, a obecni tam animatorzy zaproponują podróżnym różne zabawy, quizy i zagadki literackie - nagrodami będą kody do pobrania bezpłatnych audiobooków.  To okazja do przypomnienia sobie zasad miejskiej kampanii bookcrossingowej, ale też zachęta do sięgania po książki – zarówno te w tradycyjnej, papierowej formie, jak i audiobooki.

Trolejbus będzie dodatkową linią E – nie uwzględnioną w normalnym rozkładzie jazdy.

W dniach 19-20 listopada będzie kursował w godzinach 13-18. Natomiast 21 listopada trolejbus będzie kursował w godzinach od 11 do 15. 

Partnerzy akcji:

Empik, Matras, Debit, Audioteka.pl, Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz, Active Point Fitness Club, tyskie Hale Targowe, Stadion Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury.


Załączniki

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×