Miasto

23 lipca 2008, 12:39:27

Jak co roku, w ostatnią niedzielę lipca, w Tychach, zapraszamy na święcenie samochodów.

Tradycyjnie uroczystościom towarzyszy odpust w parafii św. Krzysztofa (przy ul. Kard. Wyszyńskiego). Msza święta rozpocznie się o godzinie 11.30, po której około godziny 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów. W ubiegłym roku w uroczystości poświecenia wzięli udział kierowcy ponad 2 tysięcy aut.
Trochę praktycznych rad:
Właściciele aut, którzy chcą wjechać na uroczystości proszeni są o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-5. Ruchem będzie kierować policja oraz straż miejska. Samochody będzie można parkować przy ulicy Edukacji, Wyszyńskiego oraz Dąbrowskiego. Na czas uroczystości w.w. ulice zostaną zamknięte do godziny 14.30.

Nieprzypadkowo Święty Krzysztof jest patronem Miasta Tychy od 1997 roku.  Nasze miasto, nazywane samochodową stolicą Polski, znane jest z tego przemysłu. To tu swoją siedzibę ma fabryka Fiata oraz inne przedsiębiorstwa produkujące dla przemysłu samochodowego.  Jak podaje Wikipedia Wolna encyklopedia - Święty Krzysztof to także patron kierowców. Uznawany jest również za opiekuna podróżnych, pielgrzymów, kierowców przewodników, flisaków, marynarzy, woźniców, żeglarzy, biegaczy i tragarzy. Patron Ameryki i Wilna, a także wszystkich miast położonych nad rzekami. Jest także patronem dobrej śmierci i orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach.


Dokumenty Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny o nadaniu patronatu Tychom  można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Tychy:
http://www.umtychy.pl/artykul.php?s=20,45

Powyżej zdjęcia Barbary Marzec z uroczystości w ubiegłych latach.

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×