Miasto

2 czerwca 2008, 13:18:27

30 maja 2008 r. w Myśliwskim Zameczku w Promnicach z okazji Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach odbyła się zorganizowana przez Izbę aukcja dzieł sztuki na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach.

    Do Stowarzyszenia wpłynęło 18 obrazów profesjonalnych artystów, 5 obrazów artystów amatorów oraz 10 tomików poezji jednego autora. Decyzją Zarządu do majowej licytacji przeznaczono tylko dzieła profesjonalnych artystów. Pozostałe oraz te, które nie zostały sprzedane zostaną wystawione do ponownej licytacji na obchodach 15-lecia działalności Hospicjum jesienią tego roku. Podczas aukcji sprzedano 9 obrazów, co dało kwotę 26.500,00 zł. Jedna osoba wpłaciła dodatkowo 500,00 zł. w formie darowizny.
    To już druga licytacja dzieł sztuki na rzecz Hospicjum ze strony Izby. Pierwsza miała miejsce podczas balu karnawałowego Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w roku 2001 r. Za zebraną wówczas kwotę w wysokości 16.500,00 tys. zakupiono dwie pompy infuzyjne, lampę bioptrom, 5 glukometrów, 5 materacy przeciwodleżynowych.
Sprzedano następujące dzieła:
„Organicus I” Ryszard Czernow – 5.500,00
„ Srebrne jezioro” Helena Golda-Błahut – 6.000,00
„Kwiaty polne” Krystyna Jasińka – 1.600,00
„Stare Tychy” Witold Kołban – 1.000,00
„Pejzaż z Beskidów” Romuald Korus – 1.000,00
„Mont Saléve” Michał Litkiw – 2.500,00
„W Meksyku” Stanisław Mazuś – 2.500,00
„Pałacyk w Promnicach” Eryk Pudełko – 5.000,00
„Zawoja” Czesław Ślosarczyk – 1.000,00

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×