Miasto

17 kwietnia 2008, 12:24:9

2010 książek trafiło do tyskiej Biblioteki dzięki wiosennej zbiórce pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy”.

Przez cały marzec mieszkańcy Tychów przynosili do wszystkich placówek bibliotecznych już przeczytane i odłożone na półkę książki, aby oddać je dzieciom, dla których być może będą to pierwsze egzemplarze ich domowych biblioteczek.
„Książki w księgarniach są drogie, a przecież każdemu dziecku trzeba czytać 20 minut dziennie, codziennie, aby wyrosło na mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka” - mówi Gabriela Ferdyn z MBP filii nr 7, koordynatora akcji.
Książki przynosiły osoby prywatne w różnym wieku oraz grupy reprezentujące tyskie szkoły i przedszkola. Piękne kolorowe książeczki przyniosły dzieci z Przedszkoli nr 5, 14 , 11 i 22, ze Szkół Podstawowych nr 5, 19 i 36 i Gimnazjum nr 11.
Swoje książeczki przynieśli też najmłodsi czytelnicy Filii nr 7 dla dzieci i młodzieży, którzy spotykają się co tydzień w Klubie Motyli Książkowych.
    18 kwietnia (piątek) o godz. 14.00 w Filii nr 7, przy Al. Niepodległości 110 zapraszamy na spotkanie, podczas którego książki będą przekazane dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Tychach-Czułowie prowadzonej przez Fundację Razem Raźniej, podopiecznym Ośrodka Usług Opiekuńczo -Wychowawczych w Tychach i Świetlicy Środowiskowej im. Błogosławionego Jana XXIII  w Tychach, oraz do  Filii nr 15 MBP Tychy, z której korzystają mieszkańcy dzielnicy Tychy-Czułów.

Powyżej zdjęcie dzieci z Przedszkola nr 5, które  podzieliły się swoimi książeczkami.

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×