Miasto

10 kwietnia 2008, 12:42:4

Rozpoczęła się edukacyjna część kolejnej już kampanii społecznej w Tychach. Uczniowie trzech podstawówek (SP nr1, SP nr3, SP nr 9) dowiedzieli się dziś jak dbać o swojego psa, oraz że posiadania czworonoga to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki.

W cyklu spotkań uczestniczą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz Schroniska dla Zwierząt.
Nowa tyska kampania pod hasłem sKUPmY się na problemie rozpoczęła się w kwietniu. Tym razem chcemy zachęcać i ułatwiać opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach. Aby to umożliwić Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki. Stacje są zamontowane w tyskich parkach i skwerach.
    Warto przypomnieć, że jednym z elementów kampanii jest konkurs literacki i plastyczny dla dzieci z przedszkoli i podstawówek. W obydwu formach konkursu – plastycznej i literackiej – obowiązuje ten sam temat: „Zwierzę moim przyjacielem”. Prace można składać w każdej placówce Miejskiej Biblioteki Publicznej Tychy oraz Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta od 14 kwietnia do 14 maja 2008 roku. Regulamin konkursu można pobrać tutaj.
Organizatorami kampanii są: Urząd Miasta Tychy, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Miejski Zarząd Oświaty, Miejska Biblioteka Publiczna.

Powyżej zdjęcia z czwartkowego spotkania w SP nr 3.


Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×