Miasto

8 kwietnia 2008, 13:5:3

Na początku kwietnia ruszyła w Tychach kampania społeczna pod hasłem sKUPmY się na problemie. Tym razem chcemy zachęcać i ułatwiać opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

Integralną częścią akcji jest edukacja społeczności lokalnej, w tym głównie dzieci i młodzieży, którym chcemy uświadomić, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki.
W ramach kampanii w szkołach podstawowych przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i pracownicy Schroniska dla Zwierząt prowadzić będą prelekcje. Atrakcją spotkań będzie pokaz umiejętności psa "do zadań specjalnych". Pierwsza wizyta odbędzie się już 10 kwietnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10 i o godzinie 13.30 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Czarnieckiego 22.
    Warto przypomnieć, że uchwała Rady Miasta Tychy z 27 kwietnia 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stanowi m.in.: „Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do usuwania wszelkich pozostawionych przez nie nieczystości w miejscach i pomieszczeniach przeznaczonych do wspólnego lub publicznego użytku a w szczególności takich jak: ulice, chodniki, place, drogi, parkingi, zieleńce i inne. Uprzątnięcia można dokonać poprzez wrzucenie zanieczyszczeń w szczelnym opakowaniu, do pojemników na odpady komunalne.”
Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki. Zamontowane są one w następujących miejscach:
Park Miejski – 3 szt.
Park Suble – 2 szt.
Park Jaworek – 2 szt.
Park Niedźwiadków – 2 szt.
Park Łabędzi – 1 szt.
Park Górniczy – 1 szt.
Park św. Franciszka z Asyżu – 2 szt.
Park na osiedlu A – 1 szt.
Skwer Nad Potokiem Tyskim – 1 szt.
Park Północny – 2 szt.
Plac Curie – Skłodowskiej – 1 szt.
Paprocany – 2 szt.
Miasto szacuje, że w przyszłym roku na skwerach i w parkach pojawi się kilkanaście nowych „psich stacji”.

Powyżej zdjęcie z inauguracji kampanii.

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Sprawy z zakresu Wydziału Komunikacji realizowane są bezpośrednio w budynku przy ul. Budowlanych 59. Od 18 stycznia wydział czynny będzie w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00, a w piątek od 7.30 do 12.00.

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

Trwa rządowa kampania informacyjna #szczepimysię mająca na celu propagowanie szczepień przeciwko COVID-19. W całej Polsce pojawiły się billboardy, w internecie oraz w telewizji emitowane są spoty z udziałem aktorów.

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

W III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej miasto Tychy w kategorii: „społecznie odpowiedzialny samorząd” znalazło się w grupie 13 polskich miast, którym przyznano znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020.

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

1 stycznia o godzinie 6:02 rozpoczęła kursowanie nowa - linia H. To już ósma linia obsługiwana przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Zastąpiła ona dotychczasową linię 291 i kursuje po jej trasie, z rozszerzoną obsługą dzielnicy Żwaków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×