Miasto

8 kwietnia 2008, 13:5:3

Na początku kwietnia ruszyła w Tychach kampania społeczna pod hasłem sKUPmY się na problemie. Tym razem chcemy zachęcać i ułatwiać opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

Integralną częścią akcji jest edukacja społeczności lokalnej, w tym głównie dzieci i młodzieży, którym chcemy uświadomić, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki.
W ramach kampanii w szkołach podstawowych przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i pracownicy Schroniska dla Zwierząt prowadzić będą prelekcje. Atrakcją spotkań będzie pokaz umiejętności psa "do zadań specjalnych". Pierwsza wizyta odbędzie się już 10 kwietnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10 i o godzinie 13.30 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Czarnieckiego 22.
    Warto przypomnieć, że uchwała Rady Miasta Tychy z 27 kwietnia 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stanowi m.in.: „Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do usuwania wszelkich pozostawionych przez nie nieczystości w miejscach i pomieszczeniach przeznaczonych do wspólnego lub publicznego użytku a w szczególności takich jak: ulice, chodniki, place, drogi, parkingi, zieleńce i inne. Uprzątnięcia można dokonać poprzez wrzucenie zanieczyszczeń w szczelnym opakowaniu, do pojemników na odpady komunalne.”
Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki. Zamontowane są one w następujących miejscach:
Park Miejski – 3 szt.
Park Suble – 2 szt.
Park Jaworek – 2 szt.
Park Niedźwiadków – 2 szt.
Park Łabędzi – 1 szt.
Park Górniczy – 1 szt.
Park św. Franciszka z Asyżu – 2 szt.
Park na osiedlu A – 1 szt.
Skwer Nad Potokiem Tyskim – 1 szt.
Park Północny – 2 szt.
Plac Curie – Skłodowskiej – 1 szt.
Paprocany – 2 szt.
Miasto szacuje, że w przyszłym roku na skwerach i w parkach pojawi się kilkanaście nowych „psich stacji”.

Powyżej zdjęcie z inauguracji kampanii.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×