Sport

4 kwietnia 2008, 10:42:27

Do 16 kwietnia mają czas Ci, którzy nie widzieli jeszcze popularnych wystaw Muzeum Miejskiego w Tychach (Jak powstaje dzieło, Tyski kościół i jego proboszcz. W 100-lecie rozbudowy kościoła p.w. św. Marii Magdaleny, Huta Paprocka, Sto lat z życia miasta.Tychy i tyszanie w XX wieku).

Ze względu na przygotowania do kolejnej ekspozycji, w okresie od 17 kwietnia do 8 maja, placówka będzie nieczynna dla zwiedzających. W tym czasie nie będą się odbywały również lekcje muzealne. Po przerwie nastąpi otwarcie wystawy Osiem wieków historii Tychów i dzielnic podmiejskich. Wystawa kończy obchody Tyskiego Roku Historycznego, będzie ją można oglądać do końca października 2008 roku. Wystawie towarzyszyć będzie konkurs plastyczny adresowany do uczniów tyskich szkół.Jeszcze przed planowaną przerwą  - 10 kwietnia- Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z serii Popołudnie Czwartkowe. Gościem będzie architekt prof.  Janusz A. Włodarczyk, który opowie o swej nowej książce:
Literacki słownik architektury.  Opowieści towarzyszyć będzie pokaz fotografii autora.
 Książka jest próbą mariażu architektury z literaturą piękną, ma za zadanie przybliżyć ambitnemu czytelnikowi, także temu spoza profesji architektonicznej, związki przestrzeni, w której żyjemy z wielką literaturą światową w konfrontacji z wrażliwością jej twórców.
Muzeum zaprasza 10 kwietnia 2008 roku o godzinie 17.00 do siedziby w Tychach przy ul Katowickiej 9, tel. (0 32) 327 18 23.  Wstęp wolny.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×