Miasto

3 kwietnia 2008, 12:13:39

3 i 9 kwietnia zapraszamy mieszkańców dzielnic Mąkołowiec, Wilkowyje, Jaroszowice i Wygorzele na spotkanie w sprawie budowy kanalizacji.

W czwartek, 3 kwietnia br. o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 9 w Tychach  Wilkowyjach przy ul. Leśnej 66 odbędzie się spotkanie informacyjne specjalistów budujących kanalizację w dzielnicy Mąkołowiec i Wilkowyje z mieszkańcami obu dzielnic.
Budowa kanalizacji w dzielnicach Mąkołowiec i Wilkowyje jest jednym z sześciu zadań budowlanych realizowanych w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach”, największej inwestycji w historii miasta. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Spójności. 
Celem spotkania jest omówienie zakresu realizowanej w Wilkowyjach i Mąkołowcu inwestycji tj. technicznych warunków przyłączania gospodarstw domowych do sieci kanalizacyjnej oraz kosztów z tym związanych, a także przedstawienie harmonogramu robót w sześciu wydzielonych zlewniach. 
Podczas spotkania mieszkańcom przekazane zostaną szczegółowe informacje dotyczące budowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej
w obrębie ulic:
- dzielnicy Mąkołowiec: Albatrosów, Bażanciej, Czyżyków, Derkaczy, Dołowej, Drozdów, Gilów, Jaskółczej, Jastrzębiej, Kolibrów, Kormoranów, Kosów, Krótkiej, Kruczej, Łabędziej, Mąkołowskiej, Mikołowskiej, Objazdowej, Orlej, Pawiej, Przepiórek, Sikorek, Skowronków, Sowiej, Strusiej, Szczygla, Szpakowej, Wroniej (od Potoku Mikołowskiego), Ziębiej
- dzielnicy Wilkowyje: Chłodniczej, Dojazdowej, Granicznej, Leśnej, Łąkowej, mikołowskiej, Młyńskiej, Murarskiej, Obywatelskiej, Podleskiej (od Potoku Mąkołowiec), Szkolnej, Wałowej, Wąskiej, Wesołej, Wiejskiej, Wierzbowej, Wilczej, Wiśniowej, Wrzosowej.
    W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Jednostki Realizującej Projekt wraz ze Zbigniewem Gieleciakiem, Pełnomocnikiem ds. Realizacji Projektu oraz przedstawiciele wykonawcy zadania.
    Dzięki realizacji inwestycji w dzielnicy Wilkowyje i Mąkołowiec do sieci kanalizacyjnej zostaną podłączone gospodarstwa ok. 5,3 tys. mieszkańców, do tej pory pozbawionych możliwości korzystania z kanalizacji. W Wilkowyjach kanalizacja będzie przebiegać przez 293 nieruchomości, zaś na Mąkołowcu przez 373.
    9 kwietnia 2008 r. odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami dzielnicy Jaroszowice i Wygorzele. Początek o godz. 17.30 w Dworkuw Tychach  Jaroszowicach przy ul. Miodowej 21.

 
 
Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×