Miasto

18 marca 2008, 10:51:46

41 tyskich szkół wzięło udział w projekcie Szkoła Szans współfinansowanym ze środków unijnych i budżetu państwa.

Przez ponad rok uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych. Były to np. wycieczki w góry, do stolic europejskich, zajęcia sportowe, plastyczne, gastronomiczne czy przygotowujące do egzaminów. Dziś w Tychach podsumowanie rocznych działań. Na sali sesyjnej Urzędu Miasta zebrali się organizatorzy oraz uczestnicy, którzy prezentują swoje dokonania.
W ramach partnerstwa Tychy jako wnioskodawca wraz z Świętochłowicami i gminą Bojszowy pozyskali ponad 4 mln zł.  Projekt   w mieście realizuje Miejski Zarząd Oświaty.
Powyżej zdjęcie uczniów SP 36 wraz z opiekunką Zofią Bogdan, która prowadziła z dziećmi zajęcia  muzyczne.  

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×