Miasto

18 marca 2008, 10:51:46

41 tyskich szkół wzięło udział w projekcie Szkoła Szans współfinansowanym ze środków unijnych i budżetu państwa.

Przez ponad rok uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych. Były to np. wycieczki w góry, do stolic europejskich, zajęcia sportowe, plastyczne, gastronomiczne czy przygotowujące do egzaminów. Dziś w Tychach podsumowanie rocznych działań. Na sali sesyjnej Urzędu Miasta zebrali się organizatorzy oraz uczestnicy, którzy prezentują swoje dokonania.
W ramach partnerstwa Tychy jako wnioskodawca wraz z Świętochłowicami i gminą Bojszowy pozyskali ponad 4 mln zł.  Projekt   w mieście realizuje Miejski Zarząd Oświaty.
Powyżej zdjęcie uczniów SP 36 wraz z opiekunką Zofią Bogdan, która prowadziła z dziećmi zajęcia  muzyczne.  

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Raport o stanie gminy miasta Tychy

Raport o stanie gminy miasta Tychy

28 maja, na sesji Rady Miasta Tychy, Andrzej Dziuba – prezydent Tychów przedstawił coroczny „Raport o stanie miasta”. Raport to źródło wiedzy o Tychach i zmianach, jakie zaszły w naszym mieście w 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×