Sport

4 stycznia 2008, 13:8:48

Przez najbliższy tydzień w Tychach rozbrzmiewać będą kolędy. W sobotę 5 stycznia rozpoczynają się Tyskie Wieczory Kolędowe.

    Już po raz 17. do naszego miasta przyjadą chóry z całego kraju aby zaśpiewać w tyskich kościołach. Koncert finałowy Tyskich Wieczorów Kolędowych odbędzie się 12 stycznia o godz. 16.00 w kościele p.w. św. Marii Magdaleny.
Organizatorem imprezy jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach, a dyrektorem artystycznym Janusz Muszyński.

Program Wieczorów Kolędowych:

5 stycznia (sobota)
godz.9.00 Zespół Szkół Muzycznych przy al. Niepodległości 53
przesłuchania konkursowe chórów – prowadzi Ewa Iwanciów
godz. 15.00 – kościół pw. św. Krzysztofa  ul. kard. Wyszyńskiego 1– msza św. I koncert w wykonaniu Big-Bandu Jarosława Grzybowskiego.

6 stycznia (niedziela)
godz. 11.00 – Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej ul. Żakowska 65 - msza św. z udziałem zespołu Ex Animo, dyryguje Janusz Muszyński
godz. 12.00 -  Kościół pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach  -  msza św. z udziałem zespołu Ex Animo, dyryguje Janusz Muszyński
godz. 17.00 – Kościół pw. bł. Karoliny ul. ks. Tischnera 50 – msza św. W uroczystość Trzech Króli, wykonana zostanie Missa V.A. Mozarta a po mszy Gloria A. Vivaldiego
Wykonawcy:
Sabina Olbrich – sopran
Magdalena Spytek – alt
Jan Ballarin – tenor
Benon Maliszewski – bas-baryton
August Kowalczyk -  słowo
Henryk Botor –organy
Chór kameralny Pro Arte Ecclesiastica
Dyryguje Janusz Muszyński


7 stycznia (poniedziałek)
godz. 11.00 – Teatr Mały ul. kard. Hlonda 1  - podsumowanie XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj Gwiazdko Złota”, recital aktorski Augustyna Kowalczyka i występ Zenona Maliszewskiego (bas-baryton)
godz.19.00 Miejskie Centrum Kultury ul. Boh. Warszawy 26 – kolędy na jazzowo  w wykonaniu Marcina Przytulskiego z zespołem Bassilia (cena biletu 15 zł)

8 stycznia (wtorek)
godz. 18.00 – Kościół pw. Najśw. Serca P. Jezusa ul. Paprocańska 160 – msza św., podczas której wystąpi Chór Mieszany Echo przy GOK w Zebrzydowicach, dyryguje Jadwiga Sikora

9 stycznia (środa)
godz. 18.00 – Kościół pw. Krzyża Świętego  w Tychach - Czułowie – msza św., po której odbędzie się koncert Chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Ustronia, dyryguje Elżbieta Szajtauer, Zygmunt Pinkawa - organy.

10 stycznia (czwartek)
godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski przy ul. bp. Burschego -  koncert Chóru Kameralnego AF Music z Żor, dyryguje Andrzej Marcinie, Arkadiusz Popławski – organy.

11 stycznia (piątek)
godz. 18.30 - kościół pw. św. Benedykta przy ul. Nałkowskiej 19 – msza św. podczas której wykonana zostanie Missa na podst. Mszy góralskiej t. Maklakiewicza, po mszy koncert w wykonaniu zespołu Perły i Łotry, chóru gospel God’s property z MCK w Tychach, dyryguje Adam Saczka

12 stycznia (sobota)
godz. 16.00 – Kościół pw. św. Marii Magdaleny ul. ks. Mamrota 62 – koncert finałowy
I część- występ laureatów konkursu, wręczenie nagród
Prowadzenie Wojciech Wieczorek
II część – Staropolskie Pastorelle
Wykonawcy:
Magdalena Spytek  - alt
Piotr Rachocki – tenor
Tadeusz Piszek -  bas-baryton
August Kowalczyk -  słowo
Henryk Botor- organy
Chór Pro Arte Ecclesiastica
Dyryguje Janusz Muszyński
Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×