W Tychach działa 10 grup Anonimowych Alkoholików. Kim są i kto może do nich dołączyć? O tym poniżej.
Uzależnienie od alkoholu – alkoholizm jest chorobą przewlekłą, postępującą i potencjalnie śmiertelną.
Współuzależnienie nie jest chorobą – to efekt przystosowania się do życia z osobą uzależnioną.
W związku z alkoholizmem jednego lub obojga rodziców, dzieci doświadczają bardzo wielu negatywnych zdarzeń, radzą sobie z nimi nieświadomie przyjmując różne role.
Blisko 80% kobiet w Polsce spożywa alkohol. Ponieważ organizm kobiety różni się od organizmu mężczyzny kobiety inaczej reagują na tę samą dawkę alkoholu.
Niemal każdy na świecie słyszał o mityngach Anonimowych Alkoholików, ale niewiele osób wie, że są też spotkania dla bliskich i przyjaciół alkoholików.
W środę 11 grudnia br. w Pasażu Kultury Andromeda odbył się VIII Miejski Zjazd Profilaktyczny. Tytuł konferencji to "Po co nam media? Rola komunikacji w rozwiązywaniu problemów społecznych".
Z Andrzejem Gawraczem, od 15 lat trzeźwym alkoholikiem, prezesem Tyskiego Klubu Abstynentów „Bosman”, rozmawia Małgorzata Tomaszewska, pracownik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.
W 2017 roku w filii Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Katowickiej 229/3 realizowany jest program „Tychy - moje miasto” stwarzający wychowankom możliwość odkrywania własnej tożsamości, lepszego poznania swojego otoczenia i atrakcyjnych miejsc w najbliższej okolicy.
W dniu 4 grudnia 2017r. Referat Polityki Społecznej Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej Profilaktyki i Leczenia Uzależnień MENS SANA zorganizował w Urzędzie Miasta Tychy VI Miejski Zjazd Profilaktyczny.
Alkoholizm w naszym kraju stanowi chyba największy problem społeczny, gdyż budzi on bardzo silne emocje. Uzależnienie jest chorobą całej rodziny wprowadzając do niej dysfunkcjonalne przystosowanie się do patologicznych relacji.
Relacja z Konferencji „Dylematy współczesnej profilaktyki uzależnień”.