5 września 2016, 11:45:53

Festiwal odbędzie się 24 września 2016 r. w godz. 15:00–19:00 w Parku Suble. Organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

RoweLOVE Tychy

Program:

1.      NIEBIESKA PARADA ROWEROWA

Przejazd ulicami miasta niebieskich rowerzystów. Ubierz siebie i rower na niebiesko i dołącz do grupy na starcie, o godz. 14:00, na parkingu Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone! Parada kończy swój bieg na na Festiwalu Mobilności „RoweLOVE Tychy” w Parku Suble, o godz. 15:00 i daje początek naszej imprezie. Paradą dowodzi Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY i KTK „Gronie”.

2.      STREFA TORÓW ROWEROWYCH

  • PUMPTRACK - inauguracja wybudowanych torów rowerowych 

Bez przecinania wstęgi i zbędnej pompy, ale z pompą na rowerze… bo podobno prawidłowa jazda po pumptracku wymaga wyłącznie tzw. pompowania z wykorzystaniem wzniesień i spadków toru. Sprawdzajcie czy to możliwe, na pierwszych tyskich pumptrackach – dużym i małym. Dla ułatwienia odbędą się WARSZTATY PUMPTRACKOWEJ JAZDY, które poprowadzi Bartosz „Gladiator” Pałka, który swoją przygodę z rowerem rozpoczął w 2007 roku. Obecnie, podczas sezonu startowego jeździ na rowerze MTB,  natomiast po sezonie, w okresie jesienno-zimowym, z powodzeniem trenuje na rowerze BMX. Swoje umiejętności doskonalił w tyskim skateparku. 

Filmy: https://www.youtube.com/watch?v=QJg_LIHNWzg
https://www.youtube.com/watch?v=TICFYbr3YUQ
http://www.pinkbike.com/video/289752/

  • "ROWEROWY TRENING" - wieloelementowy tor do rowerowych rywalizacji (dla starszych dzieci i młodzieży/dorosłych)

Zachęcamy do sprawdzania swoich umiejętności przed wyruszeniem w trasę.

  • TOR PRZESZKÓD ROWEROWEGO BIEGACZA

Rower – jak się całkiem niedawno okazało – nie musi być wyposażony w pedały. Dlatego do rywalizacji na tym torze zachęcamy dzieci, które poruszają się na rowerkach biegowych.  

3.      STREFA SERWISOWA – PUCHAŁKA BIKE

Dla rowerów wymagających regulacji i rowerzystów potrzebujących porad serwisowych udostępniamy STREFĘ SERWISOWĄ. Rolę speców od rowerów pełnią tu pracownicy tyskiego serwisu rowerowego Puchałka Bike

4.      STREFA KONSULTACJI MTB

Rowerzystom zainteresowanym jazdą terenową i poszukujących porad dotyczących tej niełatwej jazdy, porad udzieli CHOMA TEAM - zespół, którego zawodnicy w ostatnich pięciu latach stali ponad 100 razy na podium w zawodach rowerowych jak i biegach (z czego 62 razy na pierwszym miejscu). 

5.      STREFA WARSZTATU FORMY

O rodzinną aktywność nie tylko na rowerze zadbają trenerzy tyskiego Warsztatu Formy. Oprócz zabawy, znajdziemy w tej STREFIE punkt konsultacyjny dietetyka.

6.      STREFA BEZPIECZEŃSTWA

Jeśli nauka bezpiecznej jazdy, to tylko pod dowództwem Straży Miejskiej. W strefie znajdziemy miasteczko rowerowe - atrakcję skierowaną głównie do najmłodszych uczestników festiwalu, ale też do nieco starszych, potrzebujących przypomnienia zasad jazdy na rowerze.

7.      STREFA KREATYWNA

Stary rower? Potrzeba zmiany koloru roweru? Zapraszamy do uruchomienia swojej weny twórczej i ozdobienia swoich dwóch kółek w ramach zabawy w oklejanie. Każdy rower może być piękny i mocno zindywidualizowany…

8.      STREFA ANIMACJI DLA DZIECI

Wielka gra planszowa o tematyce rowerowej, rower-elektrownia, wielkie kolorowanki – dostarczą jeszcze więcej okazji do zabawy w ramach naszego festiwalu.

9.      STREFA MAPPINGU

Warsztaty mappingu prowadzone przez Open Street Map – dla rowerzystów lubiących wycieczki rowerowe ze smartfonem i chcących mieć wpływ na utrzymanie dobrej jakości map rowerowych z nawigatorem dla naszego miasta. Będziemy się tu uczyć jakie dane zbierać, jakich programów używać i jak aktualizować mapy. Chętni będą mogli utworzyć Tyski Zespół Mapujący lub dołączyć do grupy działaczy Open Street Map bez żadnych formalności. Wystarczy rower, smartfon i gotowość do drogi.

10.     STREFA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Skoro Festiwal Mobilności, to znaczy, że nie może zabraknąć tyskich organizatorów transportu zbiorowego – PKM, MZK, TLT. W tej STREFIE oswoimy zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe wielkie pojazdy, poznamy nieco historii komunikacji miejskiej w Tychach i będziemy mieli okazję zrobienia sobie „selfie” w roli kierowcy – za kierownicą autobusu czy trolejbusa.

11.     STREFA RELAKSU

Leżaki, pufy… Na imprezie mobilności nie może zabraknąć miejsca pozwalającego na odpoczynek. Wiemy jak tyszanie lubią te miejsca podczas miejskich imprez. Zapraszamy do odpoczynku przed i po zmaganiach z rowerem.

DODATKOWO W RAMACH FESTIWALU:

  • NOC POPRZEDZAJĄCA FESTIWAL (23 września 2016 r.)

Tyski Nocny Rajd Rowerowy

Start: godz.: 22:00, Ryneczek osiedla „Karolina”, Organizator i Prowadzący: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY

  • NOC ZAMYKAJĄCA FESTIWAL (24 września 2016 r.)

I Ekologiczny Night Spotting po Tychach

Start: 22:00 Rynek w Tychach – zakończenie ok. godz. 2:00, Organizator: PKM Tychy, Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY

Uwaga!
W dniu Festiwalu, ulica Stoczniowców 70 na odcinku od ronda św. Jadwigi (skrzyżowanie Stoczniowców 70 i Żwakowskiej) do ronda Harcerskiego (skrzyżowanie Stoczniowców 70 i Harcerskiej) będzie zamknięta dla ruchu samochodowego w godzinach 10:00-22:00. Ronda pozostaną przejezdne w pozostałych kierunkach.

Za utrudnienia przepraszamy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×