18 marca 2020, 11:34:10

Przedsiębiorcy mogą już składać w ZUS uproszczone wnioski o odroczenie terminu płatności składek na ubezpieczenia społeczne o trzy miesiące.

Kalkulator w ręce

ZUS wprowadził możliwość odroczenia terminu płatności składek dla przedsiębiorców i zawieszenia płatności układów ratalnych w przypadku firm, które szczególnie ucierpiały przez epidemię koronawirusa. Odroczenie płatności składek będzie możliwe na trzy miesiące. 

Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu za pośrednictwem platformy PUE ZUS lub wysłać pocztą.

- Można go również złożyć za pośrednictwem urzędomatu, który jest czynny 24 godziny na dobę lub wrzucić do skrzynki na korespondencję. Skrzynkę postawiono w wydzielonej strefie przed wejściem do budynku tyskiego ZUS. Strefa ta jest czynna od godziny 8-15, wszystkie wnioski do wypełniania są również dostępne na miejscu – informuje Mirosława Piekorz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Inspektoratu ZUS w Tychach.

Wniosek o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące (plik doc 92kb)

Informacje o ulgach wprowadzonych przez ZUS dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem oraz wniosek dostępne są na stronie ZUS .Koronawirus w Tychach - stan na 28.03.2020 r.

Koronawirus w Tychach - stan na 28.03.2020 r.

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

Koronawirus w Tychach - stan na 26.03.2020

Koronawirus w Tychach - stan na 26.03.2020

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×