piątek, 14 lutego 2020, 18:00-21:00

W 1980 roku Krzysztof Wielicki jako pierwszy człowiek na świecie (wraz z Leszkiem Cichym) zdobył zimą najwyższy (8 848 m) szczyt Ziemi, Mount Everest. Himalaista mieszkał wówczas w Miasto Tychy i pracował w tyskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych.

K. Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Wśród jego innych dokonań warto wymienić zimowe wejście (wraz z Jerzym Kukuczką) na Kanczendzongę w 1986 roku oraz zdobycie Lhotse w 1988 roku.

Wielicki jest członkiem prestiżowego The Explorers Club. Był wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia. W 2019 roku otrzymał nagrodę „Złoty Czekan” (Piolet d’Or Carriere) za całokształt dokonań wspinaczkowych.

Podczas spotkania będzie można zakupić w specjalnej cenie bestsellerową książkę „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” Dariusza Kortki i Marcina Pietraszewskiego.


miejsce: Tyska Galeria Sportu , ul. Edukacji 7
wstęp wolny

więcej informacji: http://bit.ly/2QWUKPr

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Edukacji 7
43-100 Tychy
http://www.tgs.tychy.pl
d.kordys@tgs.tychy.pl
tel.: 515 717 430
Miejsce wydarzenia

Tyska Galeria Sportu

Edukacji 7
43-100 Tychy

TGS działa od 2015 roku. Jej zadaniem jest popularyzacja, w atrakcyjnej formie, tyskiego sportu i jego najwybitniejszych przedstawicieli. Wśród licznych propozycji Tyskiej Galerii Sportu znajdują się m.in.: - stała ekspozycja poświęcona głównie piłce nożnej,hokejowi, historii sportu w mieście...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×