sobota, 9 listopada 2019, 12:00 - niedziela, 10 listopada 2019, 22:00

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. , a po raz czwarty także Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają na ósmą edycję niezwykłego Festiwalu.
____________________

Ideą  jest prezentacja wybranych zjawisk współczesnego performance, bez uciekania się do szoku i skandalu. Ma przybliżyć jego uczestnikom tę formę twórczości sztuk wizualnych, ale także walczyć ze stereotypem działań performatywnych jako akcji skandalizujących, które łamią wszelkie tabu. Owszem – performance korzysta często z kontrowersyjnych środków, stanowią one jednak wzmocnienie stawianej na pierwszym planie estetyki i wyrażanej w działaniu idei.

Tyski festiwal to działanie konstytuujące się w „tu i teraz”, działanie o coś istotnego.

To sztuka żywa, niebanalna i angażująca do uczestnictwa, czego dowodem jest duże zainteresowanie publiczności poprzednimi siedmioma edycjami festiwalu oraz uznanie w oczach doktorów i profesorów sztuk plastycznych biorących rokrocznie czynny udział w przedsięwzięciu.

W tym roku "tu i teraz" przypadnie (w odróżnieniu od wcześniejszych edycji) 9 i 10 listopada.

__________________________

Tᴇᴍᴀᴛ 2019: „Nɪᴇsᴋᴏɴ́ᴄᴢᴏɴᴏśᴄ́”
__________________________

W swojej specyfice Tyski Festiwal Performance co roku stawia przed artystami wyzwanie w postaci tematu festiwalu, z którym zaproszeni performerzy muszą się zmierzyć. „Fest Forma”, „Czas, Przestrzeń, Świadomość”, „Sypialnia. Po drugiej stronie”, „SEX”, „Prawda, Dobro, Piękno”, „Śląsk, czarne złoto i inne legendy”, „T.ylko C.ztery R.zeczy” – to tematy przewodnie poprzednich siedmiu edycji. W tym roku motyw przewodni będzie brzmiał: „Nieskończoność” i będzie zobowiązaniem dla artystów do zastanowienia się w swoich pracach wizualnych nad tym, czym dla ludzkości w końcówce drugiej dekady XXI w. jest nieskończoność i w jaki sposób można ją przedstawić w najbardziej ulotnej ze wszystkich form plastycznych. Zaproszeni performerzy w różnego kalibru działaniach wypowiedzą się o kondycji otaczającego świata, podejmą próbę stworzenia ulotnej, niebanalnej estetycznie i mądrej ideologicznie wypowiedzi artystycznej.

Kogo zobaczymy podczas tegorocznej edycji? Niebawem poznacie performerów TFP 2019!

Wstęp wolny! 

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy
http://www.kultura.tychy.pl
1313045128857210
mck@kultura.tychy.pl
tel.: +48323270290
Miejsce wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy

Miejskie Centrum Kultury w Tychach powołane zostało do życia w 2000 roku jako jednostka budżetowa gminy. Od stycznia 2006 r. MCK jest samorządową instytucją kultury. Jego zadaniem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta w dziedzinie dostępu do szeroko pojętej kultury. MCK jest...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×