sobota, 12 stycznia 2019, 17:00-20:00

Śląsk w powieściach Sabiny Waszut / wieczór autorski

Pisarka, poetka, recenzentka, organizatorka spotkań literackich, propagatorka śląskiej kultury. Debiutancka powieść Rozdroża (Muza 2014), została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną w kategorii: „Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014”.

Na rynku pojawiły się kolejne części śląskiej sagi wydane przez Muzę: W obcym domu i Bar na starym osiedlu. W listopadzie 2017 roku swoją premierę miała ostatnia – Zielony Byfyj.

„To nie jest książka z tych, o których po tygodniu czy dwóch się zapomina. To jest lektura, której fabuła na długo pozostaje w pamięci.” (Książki Idy)

Plac Baczyńskiego 2
43-100 Tychy
http://www.teatrmaly.tychy.pl/
teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
tel.: +48322272067
Miejsce wydarzenia

Pasaż Kultury Andromeda

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
43-100 Tychy

11 marca 2014 r. został otwarty Pasaż Kultury Andromeda. Budynek dawnego kina przekształcił się w nowoczesny, trzypoziomowy pasaż kultury z miejską galerią sztuki, salą konferencyjno-audiowizualną, przestrzenią łączącą...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×