sobota, 8 grudnia 2018, 15:30-20:00

Parada Rowerowych Mikołajów 

O godzinie 15.30 spod Urzędu Miasta Tychy w kierunku Placu Baczyńskiego wyruszy Parada Rowerowych Mikołajów - jak co roku, zachęcamy do świątecznego udekorowania swoich jednośladów.

Trasa parady: al. Niepodległości, Dmowskiego, Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Bielska, Żwakowska, Harcerska, Begonii, Bocheńskiego.

Miejskie Mikołajki 2018

Mikołajki na Placu Baczyńskiego rozpoczną się o godzinie 16 warsztatami oraz animacjami i zabawami dla dzieci.

W Fabryce Ozdób Św. Mikołaja dzieci będą miały okazję przygotować świąteczne stroiki, bombki, kartki świąteczne, aniołki czy naturalne ozdoby choinkowe.

O godzinie 16.30 na Plac Baczyńskiego przybędzie Św. Mikołaj - bedzie to okazja do rozmów i wspólnych zdjęć z bohaterem popołudnia.  

O godzinie 17 rozpocznie się interaktywny spektakl dla dzieci pt. "Elfowe drzewo" Teatru HoM - będzie to magiczna historia o radości rozdawania prezentów. W krainie elfów pojawia się chciwy troll, który chce zerwać wszystkie paczuszki z prezentami, które wyrosły na „Drzewie Elfów"... 

Co wydarzyło się dalej? Zapraszamy do udziału w tej inscenizacji, którą zakończy rozdawanie prezentów przez Świętego Mikołaja.

W międzyczasie na wszystkich przybyłych czekać będą renifery na szczudłach, będzie również okazja do przejażdżki mikołajkową kolejką czy zrobienia sobie świątecznego zdjęcia w fotobudce. 

Kiermasz Świąteczny 

Od godziny 16 do 20 w Pasażu Kultury Andromeda trwać będzie kiermasz świąteczny tyskich organizacji pozarządowych. Będzie okazja do wsparcia tyskich organizacji, a zarazem nabycia wyjątkowych ozdób i akcesoriów świątecznych. 

 

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
43-100 Tychy
https://umtychy.pl/mikolajki
Miejsce wydarzenia

Plac Baczyńskiego

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
43-100 Tychy

Jeden z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. W okresie od maja do września odbywają się tutaj coniedzielne imprezy kulturalne, a w grudniu Plac Baczyńskiego jest miejscem kilkudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na co dzień to miejsce spacerów i spotkań mieszkańców...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×