sobota, 8 grudnia 2018, 09:00-16:00

W sobotę 8 grudnia, na basenie sportowym Wodnego Parku Tychy, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu w kategorii „Masters”. To pierwsze tak duże wydarzenie pływackie w tym obiekcie.

- Strefa sportowa Wodnego Parku Tychy to dwa nowoczesne baseny, w tym jeden z ruchomym dnem. Odbywają się tam lekcje pływania, wodny fitness, ćwiczenia na rowerach wodnych i wiele innych zajęć. Chcemy wykorzystywać potencjał wszystkich parkowych stref. Pod koniec września na symulatorze surfingu odbyła się pierwsza edycja zawodów surferskich. Teraz czas na zawody w basenie sportowym dla pływaków, których zarówno w Tychach, jak i poza nimi nie brakuje – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu w kategorii „Masters” zaplanowano na  sobotę 8 grudnia. W zawodach mogą wziąć udział zawodniczki i zawodnicy w wieku od 20 lat (urodzeni w 1998 roku) i starsi. Impreza będzie podzielona na dwa bloki obejmujące konkurencje indywidualne kobiet i mężczyzn na dystansach 50, 100 i 200 metrów oraz sztafety. Zawody będą prowadzone seriami na czas (pomiar elektroniczny), a w trakcie ich trwania będą obowiązywały przepisy Masters FINA i Masters PZP. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 1 grudnia, a szczegóły dotyczące zapisów oraz regulamin zawodów można znaleźć na stronie internetowej Wodnego Parku Tychy.

Najlepsi pływacy i pływaczki z poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni dyplomami i medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw gadżetów sponsorskich w ramach pakietu startowego. Będą też nagrody niespodzianki.

ul. Sikorskiego
43-100 Tychy
http://www.wodnypark.tychy.pl
biuro@wodnypark.tychy.pl
tel.: +48 32 438-88-35
Miejsce wydarzenia

Wodny Park Tychy

ul. Sikorskiego
43-100 Tychy

Park Wodny Tychy znajduje się w obszarze położonym w Tychach, w południowej części miasta bezpośrednio przylegającej do lasów Puszczy Pszczyńskiej. Atrakcje: Aqualoop - jedyna w Polsce tak ekstremalna zjeżdżalnia; Symulator surfingu – pierwszy w Polsce w obiekcie...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×