9 maja 2017 12:19

"TY CHYba czytasz? Bookcrossing po tysku" to miejska kampania propagująca książki i czytelnictwo.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek, poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Pomysł bookcrossingu narodził się w USA w 2001 r. Szacuje się, że na świecie krąży ok. 10 mln "uwolnionych" książek, a w akcji uczestniczy ponad milion osób.

Bookcrossing po tysku

W Tychach książki można zostawiać na specjalnych, bookcrossingowych półkach, które umieszczone zostały w 12 różnych punktach miasta. Między innymi w Urzędzie Miasta, Szpitalu Miejskim czy Mediatece. Wystarczy książkę, którą chcemy przekazać innym, zostawić w wyznaczonym miejscu - znalazca może taką książkę zabrać, przeczytać, a potem znów odłożyć na jedną z półek, by mogła trafić do nowego czytelnika. Wszystkie uwolnione książki będą na bieżąco oznaczane logotypem akcji oraz dodatkowo opieczętowane.


Jeśli chcesz zostać parnterem akcji "TY CHYba czytasz, bookcrossing po tysku" i mieć u siebie bookcrossingowy stojak lub półkę, skontaktuj się z Wydziałem Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Tychy, tel. 32 776 39 43, e-mail: bookcrossing@umtychy.pl.


Audioboksy i warsztaty międzypokoleniowe - październik 2016

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.