Miasto

22 listopada 2021, 13:26:32

W Tychach już wkrótce będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. W mieście rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Wszystko będzie gotowe do końca listopada, by na początku grudnia place, skwery i ulice oświetliły świąteczne iluminacje.

Kwota, jaką miasto przeznaczyło na oświetlenie świąteczne w tym sezonie wynosi 500 tysięcy złotych. Większość dekoracji, które pojawią się w tym roku, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, ale nie wszystkie. - W tym roku nowe ozdoby pojawią się na Placu Baczyńskiego, w Parku Miejskim Solidarności stanie choinka. Po raz pierwszy zostanie ozdobione także rondo ks. Szkatuły – pojawi się na nim sześciometrowa choinka wykonana z bombek w kolorze srebrnym – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta w Tychach.

Jak co roku, oświetlona zostanie także fontanna na Placu Baczyńskiego. Na tym popularnym placu stanie także dziesięciometrowa choinka oraz nowość: sanie z reniferem. Dekoracje pojawią się także na latarniach wokół placu.

Rynek, tak jak w ubiegłym roku, zostanie udekorowany dziesięciometrową choinką, która jednak będzie miała inny niż w ubiegłych latach wzór oraz kurtynami świetlnymi na drzewach. Na latarniach pojawią się ozdoby w kształcie śnieżynek.

Na placu św. Anny oraz Placu Korfantego pojawią się choinki oraz ozdoby - śnieżynki na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Bocheńskiego, Bielska, Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Katowicka czy al. Niepodległości.

Na rondzie ks. Szkatuły (rondo u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Turyńskiej w dzielnicy Urbanowice) stanie choinka wykonana z różnej wielkości srebrnych bombek. O świąteczną oprawę przestrzeni zadba nie tylko Urząd Miasta, ale także Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który wyda ok. 158 tysięcy złotych na aranżację 11 tyskich rond i jednego ze skrzyżowań w mieście.

Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami. Na rondzie Olimpijskim, Żakowskim, „Skałka”, „Sybiraków”, rondzie „Polonia” oraz „Cassino” dekoracjami z ledowych sznurów zostaną przystrojone drzewa.

Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żakowskiej), stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów. Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim oraz na rondzie przy dworcu PKP. Na rondzie Myśliwska- Legionów zostaną ozdobione lampy, a na rondzie „Harcerskim” rosnąca tam choinka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły tyskie place, ronda i ulice do 21 stycznia 2021 roku. Wówczas rozpocznie się demontaż świątecznych dekoracji.

Audio

Informacja prasowa o montażu świątecznego oświetlenia - dźwięk
Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×