Miasto

24 listopada 2021, 12:5:0

W poniedziałek 29 listopada w tyskiej Mediatece oraz online odbędzie się bezpłatna konferencja dla tyskich nauczycieli i rodziców oraz placówek oświatowych województwa śląskiego.

Uczeń w szkole

Konferencja poświęcona jest motywowaniu i inspirowaniu uczniów i dzieci. W wydarzeniu można wziąć w niej udział stacjonarnie LUB online. Po wydarzeniu zarejestrowani uczestnicy otrzymają 60 dniowy dostęp do nagrania video całej konferencji.

Podczas konferencji:

  • Przyjrzymy się metodom motywowania stosowanym najczęściej w szkole i kilku ich potencjalnym słabościom.
  • Zastanowimy się, co wpływa na zaangażowanie uczniów i dlaczego czasami małe rzeczy przynoszą w motywowaniu i inspirowaniu uczniów duży efekt.
  • Odpowiemy na pytanie, w jaki sposób wspierać autonomię dzieci i pomóc im rozwinąć własny potencjał?
  • Dowiemy się, jaką rolę w procesie aktywizacji dziecka odgrywa poczucie własnej wartości?

Program konferencji

15:00 -oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

15:00 – 16:00 - wykład prof. Jacka Pyżalskiego | Od marchewki i kija do prawdziwego inspirowania – kilka (ważnych) słów o motywowaniu i inspirowaniu młodych ludzi

16:00 – 17:00 - rozmowa wraz z sesją pytań z prof. Jackiem Pyżalskim

17:00 – 18:00  - rozmowa wraz z sesją pytań z dr. Mikołajem Marcelą | Jak wspierać proces uczenia się? Czyli zagadki motywacji. O tym, w czym kryje się sekret wewnętrznej motywacji dzieci do uczenia się

18:00 – 19:00 - rozmowa wraz z sesją pytań z Adamem Bieleckim | Gdy musisz - rodzi się bunt, gdy możesz, dzieją się cuda! Kiedy dziecko wierzy w siebie, nie poddaje się też będąc dorosłym…

Zapisy (do 26 listopada) i infromacje na stronie edu-akcja.pl.

EKSPERCI KONFERENCJI

dr hab. prof. UAM Jacek Pyżalski - ekspert EduAkcji, Pedagog specjalny, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem, ekspert w programie EduAkcja. Specjalizuje się między innymi w tematyce motywacji. Uczestnik i koordynator około 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, głównie dotyczących funkcjonowania młodzieży (w tym uczenia się i zaangażowania społecznego, także w okresie edukacji zdalnej), zaangażowania online młodych ludzi i ich kompetencji cyfrowych (w tym koordynacja polskiej części badań EU Kids Online oraz badania ySkills) oraz kondycji psychicznej nauczycieli i ich kompetencji wychowawczych. Autor pierwszych na rynku polskim publikacji dotyczących agresji elektronicznej. Pomysłodawca i redaktor podręcznika “Edukacja w czasach pandemii COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele.”

dr Mikołaj Marcela - pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Wicedyrektor kierunków sztuka pisania oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy na Uniwersytecie Śląskim, tutor w programach szkolnych i akademickich, certyfikowany moderator procesu design thinking. Autor vege kryminałów dla dzieci „Best Seler i zagadka znikających warzyw” oraz „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów”. Jego książki poświęcone edukacji „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start”, „Jak nie zgubić dziecka w sieci” oraz „Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi” stały się bestsellerami i lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Adam Bielecki - alpinista i himalaista. Urodził się w Tychach, polski sportowiec, alpinista i himalaista. Jest pierwszym zimowym zdobywcą ośmiotysięczników Gaszebrum I i Broad Peak. Swoją przygodę ze wspinaczką rozpoczął w 1996 roku. W 2000 roku jako 17-latek dokonał samotnego wejścia w stylu alpejskim na szczyt Chan Tengri. Jest on najmłodszą osobą, która dokonała wejścia na tę górę. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące imienia Leona Kruczkowskiego w Tychach, następnie rozpoczął i ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród polskich oraz zagranicznych. Do najważniejszych można zaliczyć:    Nagroda Davida A. Sowlesa przyznana przez American Alpine Club za akcję ratunkową na Nanga Parbat zimą 2018.,  Europejski Dyplom Fair Play przyznany przez European Fair Play Movement za ww. akcję ratunkową, Tytuł Best of ExploreresWeb 2012 Awards za pierwsze zimowe wejście na szczyt Gasherbrum I.


Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Oświaty, Tyskie Inicjatywy Oświatowe

Partner transmisji: EduAkcja

Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×