Miasto

20 września 2021, 8:25:0

Do 20 września br. trwa głosowanie na projekty mieszkańców złożone w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może wybrać dwa projekty - jeden dotyczący całego miasta oraz jeden dotyczący określonego rejonu miasta.

Do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 191 wniosków. Po weryfikacji pod głosowanie trafiły łącznie 144 projekty, z czego 28 dotyczy całego miasta oraz 116 projektów dotyczy określonego rejonu miasta.

Wszystkie projekty są opisane na stronie razemtychy.pl. Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii lub dzielnicy.

Podczas głosowania każdy tyszanin niezależnie od tego ile ma lat - może wybrać maksymalnie dwa projekty – jeden z puli projektów dotyczących całego miasta i jeden z puli projektów rejonowych. Przy wyborze projektu rejonowego nie ma znaczenia miejsce zamieszkania – możemy wybrać projekt dotyczący któregokolwiek osiedla.

Jak zagłosować?

Na stronie razemtychy.pl jest udostępniona platforma do głosowania. Po wpisaniu imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania i zaakceptowaniu regulaminu można oddać głosy. Ważne jest, aby na końcu ostateczny wybór zatwierdzić klikając na pasek „Głosuj”. Głosowanie internetowe rozpoczęło się w dniu 10 września o godz. 0.00 i trwa do 20 września do godz. 23.59. Można zagłosować tylko raz, a każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną.

WAŻNE! W tym roku głosujemy tylko elektronicznie.

Tak jak w ubiegłym roku, mieszkańcy mogli zagłosować na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego w Mobilnym Punkcie do głosowania. Punkt pojawia się w różnych miejscach na terenie miasta. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do głosowania w formie elektronicznej  oraz promocja Budżetu Obywatelskiego.

- Zachęcamy mieszkańców do głosowania elektronicznego na projekty mieszkańców za pomocą strony razemtychy.pl. Aby jeszcze bardziej przybliżyć tę formę głosowania, w różnych miejscach w mieście pojawiał się Mobilny Punkt do głosowania. Dzięki Punktowi można zagłosować na projekty mieszkańców bezpośrednio w przestrzeni publicznej - na przykład podczas załatwiania spraw urzędowych w Urzędzie Miasta Tychy lub podczas robienia zakupów na Tyskich Halach Targowych – mówi Małgorzata Tomaszewska z Urzędu Miasta Tychy.

Punkt obsługują pracownicy urzędu, którzy udzielają wyjaśnień w jaki sposób zagłosować na własnych telefonach lub udostępniają tablety do głosowania elektronicznego. 

W Mobilnym Punkcie będzie można było zagłosować na projekty z BO w dniach:

TERMIN

GODZINA

MIEJSCE

14.09.2021 r.

(wtorek)

11:00 – 18:30

Urząd Miasta Tychy, Biuro Obsługi Klienta, parter

al. Niepodległości 49

15.09.2021 r.

(środa)

16:30 – 17:00

Klub Urbanowice Miejskie Centrum Kultury

Urbanowice –ul. Przejazdowa 8

16.09.2021 r.

(czwartek)

18:30 – 19:00

Klub Wilkowyje Miejskie Centrum Kultury

Wilkowyje  ul. Szkolna 94

17.09.2021 r.

(piątek)

12:00 – 15:00

Tyskie Hale Targowe

al. Piłsudskiego 8

18.09.2021 r.

(sobota)

13:00 – 19:30

Park Miejski Solidarności; plac pod Żyrafą

al. Niepodległości 106

19.09.2021 r.

(niedziela)

15:15 – 20:30

Festyn w dzielnicy Mąkołowiec

Mąkołowiec  ul. Przepiórek 50

20.09.2021 r.

(poniedziałek)

7:30 – 19:00

Główny Punkt Konsultacyjny Centrum Balbina

ul. Barona 30 pokój 209, piętro I

Dlaczego warto głosować?

Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Naszymi głosami możemy realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta.

Aby zadania mogły zostać przekazane do realizacji muszą uzyskać minimalną liczbę głosów popierających. W przypadku projektów dotyczących całego miasta jest to 50 głosów a w przypadku projektów dotyczących określonego rejonu miasta należy uzyskać co najmniej 15 głosów. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców i będą się mieścić w puli środków finansowych, przeznaczonych na zadania dotyczące całego miasta oraz dla danego rejonu miasta.

Kto jeszcze nie wybrał swoich projektów może zapoznać się z nimi na stronie razemtychy.pl w zakładce: Budżet obywatelski na rok 2022 / Projekty mieszkańców

Dodatkowe informacje można uzyskać: telefonicznie pod nr tel. 32 776 34 55 w godzinach pracy Urzędu Miasta lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: kontakt@razemtychy.pl.

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

W czwartek 25 listopada Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych dla miasta Tychy na 2021-2027+.

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Dziś (25.11) w Teatrze Małym odbyła się uroczystość podsumowująca dwa, ogólnopolskie konkursy patriotyczne (plastyczny i wokalny).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×